Poskromić Gwardię

Emocji w sobotnie popołudnie na Wale Matejki z pewnością nie zabraknie. Do Kalisza przyjedzie bowiem Gwardia Koszalin, drużyna, która do wczoraj piastowała fotel lidera trzecioligowych rozgrywek.

W środę na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni awansem swoje spotkanie 28. kolejki rozegrały ekipy Bałtyku i Polonii Środa Wielkopolska (3:0), i to właśnie kosztem ‚Kadłubów’ gracze z Koszalina stracili prowadzenie w rozgrywkach. Nasi piłkarze zrobią wszystko, aby po tej kolejce drużyna Gwardii na to miejsce nie wróciła.

Gdyby zestawić w tabeli tylko mecze wyjazdowe to nasi sobotni oponenci plasują się na drugim miejscu (KKS jest trzeci). W trakcie 13 wizyt na obcych stadionach reprezentanci województwa zachodniopomorskiego osiem razy zwyciężali, trzykrotnie remisowali i doznali dwóch porażek (ze Świtem Skolwin 0:2 i GKS-em Przodkowo 1:5). Ta ostania wyjazdowa porażka miała jednak miejsce 8 października zeszłego roku.

W ofensywie Gwardii prym wiodą Sebastian Ginter, Mateusz Kołodziejski i Robert Ziętarski. To na nich szczególną uwagę muszą zwrócić nasi defensorzy, bowiem łącznie we wszystkich spotkaniach ten tercet zdobył już 21 goli! (3×7).

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 17:00. Bilety w cenach 8 i 5 zł zakupić będzie można jedynie w kasie stadionu od strony Parku Miejskiego od godziny 16:00. Bilety ulgowe przysługują młodzieży w wieku szkolnym oraz studentom za okazaniem legitymacji, a także kobietom, emerytom i rencistom.

fot. Jacek Wójcik/GK24.pl