Ciesielski katem Gwardii

Cenne zwycięstwo nad Gwardią Koszalin odnieśli dziś nasi piłkarze, którzy po dwóch trafieniach Błażeja Ciesielskiego pokonali byłego już wicelidera rozgrywek 2:0!

Tak dobrze grającego KKS-u dawno nie widzieliśmy – powtarzali zgodnie kibice, którzy opuszczali wczoraj stadion przy Wale Matejki 2. Nie ma się co dziwić, podopieczni Piotra Morawskiego rozegrali kapitalne zawody nie pozwalając na zbyt wiele wiceliderowi rozgrywek.

Na pierwszą bramkę licznie zgromadzona publiczność czekała do 31. minuty. 18-letni Jakub Budrowski dograł piłkę do Patryka Palata, ten strącił ją do Błażeja Ciesielskiego, który po raz pierwszy w tym meczu pokonał Adriana Hartleba.

Doświadczony bramkarz koszalińskiej drużyny w pierwszej części kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki broniąc min. na raty uderzenie głową Rafała Jankowskiego.

Gdy wydawało się, że pierwsza część pojedynku zakończy się jednobramkowym prowadzeniem kaliszan Marcin Tomaszewski znalazłł w środku pola Konrada Chojnackiego a ten kapitalnym podaniem obsłużył Błażeja Ciesielskiego, któremu nie pozostało nic innego jak mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższyć prowadzenie niebiesko-biało-zielonych.

W drugiej połowie co prawda goli już nie zobaczyliśmy, jednak gracze faworyzowanej Gwardii nie potrafili skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Artura Melona.

W następnej kolejce gracze z Kalisza udadzą się do Świecia na pojedynek z miejscową Wdą, która wczoraj wygrała na ciężkim terenie w Przodkowie 2:1. Już teraz zachęcamy do oglądania transmisji na żywo z tego pojedynku.

***

28. kolejka III ligi, gr II, 13.05.2017
KKS Kalisz – Gwardia Koszalin 2:0
1:0 Błażej Ciesielski 31. min, 2:0 Błażej Ciesielski 45+1. min

KKS Kalisz:
Artur Melon – Marcin Tomaszewski, Michał Grzesiek, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Jakub Budrowski, Yuki Nemoto (66. Stayko Stoychev), Konrad Chojnacki, Błażej Cesielski (81. Dominik Domagalski), Patryk Palat (88. Mikołaj Szlacheta), Rafał Jankowski

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb – Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Bartosz Maciąg, Maciej Stańczyk, Michał Szubert (63. Jeremiasz Grela), Junpei Shimmura, Rafał Majtyka (67. Maciej Gregorek), Sebastian Gitner (72. Krystian Przeyborowski), Robert Ziętarski, Przemysław Brzeziański

Żółte kartki: Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski (KKS Kalisz), Norbert Dondera, Maciej Gregorek, Robert Ziętarsk i (Gwardia)

Widzów: 650

Sędziowie: Damian Kos oraz Michał Żurawski, Marcin Skwiot (KS Pomorski ZPN)