WTK młodzików w Kaliszu rozstrzygnięty

Drugi kaliski WTK (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny), organizowany przez nasz klub oraz Kaliskie Towarzystwo Tenisowe, przeszedł do historii. Zwycięzcą rywalizacji został Jan Bruczko (Flota Gdynia), a z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci KKS-u.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne (opady deszczu), turniej trzeba było skrócić. Dlatego też do rywalizacji przystąpili wyłącznie młodzicy (chłopcy do lat czternastu), zaś zmagania skrzatek (dziewczęta do lat dwunastu) niestety odwołano.

Pomimo wymagających warunków, zmagania chłopców dostarczyły dużych emocji i naprawdę wysokiego poziomu tenisa, z deserem w postaci widowiskowego finału. Spotkało się w nich dwóch najwyżej rozstawionych, a triumfowałem ten z numerem dwa przy nazwisku. W pierwszym secie Jan Bruczko pewnie wygrał z krakowianinem Kajetanem Kuczarczykiem 6:2. O losach drugiej partii zadecydował dopiero tie break, którego Bruczko wygrał 16-14! Dla 13-letniego reprezentanta Floty Gdynia to drugi z rzędu wygrany turniej rangi WTK. W ostatni weekend kwietnia triumfował on w Piotrkowie Trybunalskim.

Cenne punkty zdobyli reprezentanci KKS-u. Aleks Pietrzak oraz Alan Pichur zgodnie doszli do fazy ćwierćfinałowej turnieju, w której, po zaciętej walce, przegrali ze znacznie wyżej notowanymi rywalami. Cieszy więc fakt, że na progu sezonu letniego nasi reprezentanci prezentują wysoką formę i kolejne zdobycze punktowe są tylko kwestią czasu.

Na uwagę zasługuje także debiut w kategorii młodzików naszego 10-letniego reprezentanta – Borysa Parczyńskiego. Borys, który na co dzień rywalizuje w turniejach skrzatów oraz Tenis 10, zdecydował się na zmagania ze starszymi kolegami. Co prawda odpadł w pierwszej rundzie, ale zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Jest to dla niego niewątpliwie kolejne cenne doświadczenie!

Sponsorem turnieju była firma Dr.Marcus International, której właścicielem jest miłośnik tenisa – pan Marek Figiel. Uczestnicy turnieju mogli również liczyć na smaczne i zdrowe przekąski marki Planet Food (www.planetfood.pl), której właścicielem również jest pan Marek Figiel.

Koniecznie należy odnotować także debiut w roli sędziego naczelnego pani Katarzyny Tyc, która ze swojej roli wywiązała się bezbłędnie. Najlepiej świadczył o tym brak konfliktów na kortach, jak i poza nimi. Wierzymy, że to początek wspaniałej kariery sędziowskiej!