Worek medali pływaków!

Kolejne doskonałe starty mają za sobą zawodnicy sekcji pływackiej KKS-u. Podczas VI Ogólnopolskich Mistrzostw Ostrzeszowa w pływaniu nasi młodzi sportowcy zdobyli aż 25 medali.

W rozegranych w minioną niedzielę zawodach rywalizowało ponad 330 zawodników z 25 klubów. Kaliski Klub Sportowy reprezentowało 25 pływaków, którzy na tle konkurencji spisali się wspaniale, zdobywając 25 różnej barwy krążków i wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Najlepszą zawodniczką imprezy w kategorii 14-16 lat została Julia Maik, która wygrała dwa wyścigi stylem dowolnym – na 50 m (27,71) i 100 m (1:01,23). W tej samej grupie wiekowej trzecia najlepszą pływaczką okazała się Zuzanna Domżol – zdobywczyni srebra na 200 m dowolnym (2:11.73) i brązu na 100 m dowolnym (1:02.64) .Z kolei drugie miejsce wśród chłopców14-16 lat zajął Mikołaj Biedka złoty medalista wyścigów stylem klasycznym: na 50 m (32,28) i 100 m (1:09,17) oraz drugi na 200 m stylem dowolnym (2:03.00).

Drugie miejsce wywalczyła także sztafeta mieszana KKS-u Kalisz 4x50m stylem dowolnym 13-16 lat, w składzie: Julia Maik, Martyna Jakubczak, Daniel Wytwer, Mikołaj Biedka (1:50.58).

***

Medaliści KKS Włókniarz 1925 Kalisz:

Złoty:
Chłopcy, 50m klasyczny Kategoria A – 14-16 lat Mikołaj Biedka (32.28)
Chłopcy, 100m klasyczny Kategoria A – 14-16 lat Mikołaj Biedka (1:09.17)
Chłopcy, 100m motylkowy Kategoria B – 13 lat Daniel Wytwer (1:08.31)

Dziewczęta, 50m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Julia Maik (27.71)
Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Julia Maik (1:01.23)
Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria E – 10 lat Gabriela Juszczak (51.55)

Srebrny:
Chłopcy, 100m dowolny Kategoria B – 13 lat Daniel Wytwer (1:01.70)
Chłopcy, 200m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Mikołaj Biedka (2:03.00)
Chłopcy, 50m grzbietowy Kategoria C – 12 lat Aleksander Świerczak (39.77)
Chłopcy, 50m motylkowy Kategoria B – 13 lat Daniel Wytwer (31.54)

Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria C – 12 lat Aleksandra Bałwas (1:14.43)
Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Zuzanna Domżol (2:11.73)
Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria C – 12 lat Aleksandra Bałwas (2:42.22)
Dziewczęta, 50m grzbietowy Kategoria A – 14-16 lat Martyna Jakubczak (31.51)
Dziewczęta, 50m grzbietowy Kategoria D – 11 lat Alicja Nogaj (41.38)
Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria A – 14-16 lat Julia Łakomiak (37.49)
Dziewczęta, 50m klasyczny Kategoria D – 11 lat Alicja Nogaj (45.67)
Dziewczęta, 50m motylkowy Kategoria E – 10 lat Amelia Michałek (59.72)
Dziewczęta, 100m zmienny Kategoria E – 10 lat Gabriela Juszczak (1:43.58)

Brązowy:
Chłopcy, 200m dowolny Kategoria C – 12 lat Łukasz Szymański (2:44.90)

Dziewczęta, 100m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Zuzanna Domżol (1:02.64)
Dziewczęta, 200m dowolny Kategoria A – 14-16 lat Wiktoria Szymańska (2:13.40)
Dziewczęta, 100m grzbietowy Kategoria A – 14-16 lat Martyna Jakubczak (1:09.04)
Dziewczęta, 100m zmienny Kategoria D – 11 lat Alicja Nogaj (1:31.42).