Noc Muzeów na sportowo

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która tym razem będzie tematycznie związana z historią i dniem dzisiejszym kaliskiego sportu. W przygotowanie wydarzenia włączył się też Kaliski Klub Sportowy.

Inspiracją do stworzenia niecodziennej wystawy oraz programu tegorocznej Nocy Muzeów stał się ubiegłoroczny sukces Marty Walczykiewicz, znanej i utytułowanej kaliskiej kajakarki, która zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, pierwszy medal olimpijski w historii naszego miasta. Oprócz tego właśnie medalu, zwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć wiele innych trofeów z bogatej sportowej kolekcji Marty, a także kajak, którym popłynęła po olimpijskie srebro.

Sobotnia ekspozycja będzie też doskonałą okazją do zapoznania się z historią kaliskiego sportu w pigułce, obejrzenia najstarszych, i nie tylko, trofeów oraz eksponatów przekazanych przez lokalne kluby oraz sportowców w różny sposób związanych z Kaliszem, a także te wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy.

Podczas imprezy nie zabraknie też akcentów związanych z naszym klubem. Na wystawie znajdzie się szereg różnego rodzaju pamiątek, pucharów i koszulek zgromadzonych w KKS-ie na przestrzeni lat. Kaliska Noc Muzeów to jednak nie tylko wystawa, ale też towarzyszące jej inne atrakcje. Jedną z nich będzie pokaz i konkurs żonglerki piłkarskiej w wykonaniu młodego narybku KKS-u – naszych zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Będzie także możliwość porozmawiania z bokserem Adamem Balskim, wychowankiem KKS-u, który z sukcesami kontynuuje sportową karierę na zawodowym ringu. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy bokserskim worku treningowym. Nie zabraknie też konkursów z cennymi, sportowymi nagrodami.

Wystawa pt. „Sport w Kaliszu” otwarta zostanie 20 maja o godzinie 19:00 i będzie dostępna dla zwiedzających do 31 lipca. Więcej szczegółów dotyczących Nocy Muzeów znajdziecie pod linkiem https://www.muzeumwkaliszu.pl/noc-muzeow-sport-w-kaliszu.html.

Gorąco zachęcamy do udziału w tym ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu.