Przegrana z Delfinem

I znów zabrakło niewiele naszym piłkarkom, by powiększyć ligowy dorobek punktowy. W sobotę zespół Marcina Molka uległ Delfinowi Ślesin 1:2.

Sobotni mecz obie drużyny rozpoczęły bardzo spokojnie. Po upływie kwadransa kontrolę nad grą przejęły gospodynie, czego efektem był gol strzelony przez Martę Durską. W pierwszej połowie kaliszanki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, których niestety nie wykorzystały.

W drugiej połowie potwierdziło się często powtarzane w sporcie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Już na początku jedną, dobrą akcją przyjezdne doprowadziły do wyrównania, po czym przejęły inicjatywę na boisku. Nasze dziewczęta wprawdzie starały się wyprowadzać groźne akcje, ale niestety niewiele z nich wynikało. W 63. minucie zawodniczki Delfina zadały decydujący cios ustalając wynik meczu na 1:2 – podsumowuję trener Marcin Molek

Warto zaznaczyć, że w sobotnim spotkaniu szansę pokazania się na boisku otrzymały dwie najmłodsze zawodniczki: Weronika Chodyła, dla której był to drugi mecz w zespole seniorek oraz debiutująca w drużynie Julia Jasińska.

***

III liga, gr. konińska, 20.05.2017, godz. 14:30
KKS Kalisz – UKS Delfin Ślesin 1:2 (1:0)
1:0 Marta Durska 17. min, 1:1 Weronika Olczak 41. min, 1:2 Weronika Olczak 63. min

KKS Kalisz: Klaudia Durman – Weronika Olejnik (63. Weronika Chodyła), Anna Ośkiewicz, Marta Durska, Laura Kłakulak, Kamil Żarnecka (75. Natalia Wasiak), Klaudia Twardowska (74. Julia Jasiński), Zuzanna Leszka, Patrycja Czerniejewska, Aleksandra Jurczak, Oliwia Skowrońska

Delfin Ślesin: Zuzanna Pasik – Sylwia Wiśniewska, Karolina Smorgul, Wiktoria Waleriańczyk, Paulina Rogowska, Margarita Królak, Wiktoria Lorenc, Adrianna Badić, Weronika Olczak, Martyna Zielińska (30. Julia Dzwoniarska), Dominika Szewczak

Sędzia: Paweł Michalak (KS OZPN Kalisz)