Sukces Krystiana Sośnickiego

Krystian Sośnicki wygrał turniej bokserski w Lesznie. Złoty medal zapewnił sobie świetną walką z reprezentantem gospodarzy – Patrykiem Banakiem.

W sobotę, w leszczyńskiej hali sportowej „Ćwicznia” odbyły się dwa turnieje: XX Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka i XXI Turniej Bokserski im. Janusza Stawińskiego ps. „Harcerz”, których organizatorem był miejscowy Klub Sportowy Polonia 1912. Łącznie odbyło się 17 walk, dla nas jednak najważniejszą była ta z udziałem reprezentanta KKS-u Krystiana Sośnickiego. Podopieczny trenerów Dariusza Kisiela i Jerzego Aleksandrzaka spisał się doskonale, wygrywając jednogłośnie na punkty pojedynek z reprezentantem gospodarzy Patrykiem Banakiem. Warto przy tym dodać, że walka toczyła się w kategorii wagowej do 64 kg, a rywal kakaesiaka był cięższy o 4 kg.

Jestem bardzo zadowolony z wygranej Krystiana. To ogromnie pracowity chłopak, a przy tym zawodnik, który potrafi słuchać i wcielać w życie udzielane mu wskazówki. Warto na niego stawiać – podkreśla trener Jerzy Aleksandrzak.

Na turniej do Leszna wybrała się też nasza Alicja Glapka, ale nie miała niestety okazji do sprawdzenia swoich umiejętności, z powodu braku przeciwniczki w jej kategorii wiekowej i wagowej. – Ala czyni coraz większe postępy, a jeśli w jej ślady, z równie dużym zaangażowaniem pójdą też najmłodsi zawodnicy naszej sekcji, na których rozwój stawiamy, w dalszej części sezonu mogą osiągnąć zupełnie niezłe wyniki – dodaje trener Dariusz Kisiel.