Historyczny awans trampkarzy. Zagrają w lidze centralnej!

Nasi Trampkarze Młodsi zagrają w przyszłym sezonie w lidze centralnej. Historyczny awans podopieczni trenera Karola Kiełbika wywalczyli w minioną sobotę, sięgając po tytuł wicemistrzów Wielkopolski.

Młodzieżowy Turniej o Mistrzostwo Wielkopolski, którego stawką był awans do ligi centralnej rozegrany został w sobotę na głównej płycie stadionu przy Wale Matejki. Oprócz drużyny trenera Karola Kiełbika, tegorocznych mistrzów ligi okręgowej, do walki o prymat w województwie stanęły dwie ekipy ze strefy poznańskiej – Lech i Warta oraz jedna z konińskiej – SKP SSP Cienin Zaborny. I to właśnie ten zespół – w wyniku losowania – okazał się półfinałowym rywalem kakaesiaków. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. W drugiej półfinałowej parze Lech Poznań pokonał Wartę 2:0.

Piłkarze Warty zrehabilitowali się w meczu o miejsce trzecie gromiąc zespół Cienina Zabornego aż 9:0. Jednak najwięcej emocji, jak na finał przystało, przyniósł pojedynek KKS-u z drużyną Lecha. Nasi piłkarze spisali się w nim kapitalnie. Po zaciętym boju mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o jego końcowym wyniku miały zdecydować rzuty karne. Obie ekipy szły „łeb w łeb”, ale w ostatniej serii naszym piłkarzom powinęła się noga. Mistrzem Wielkopolski został Lech Poznań, zespół KKS-u zajął drugie miejsce na podium, ale obie drużyny mogą świętować awans do ligi centralnej Trampkarza Starszego.

W losowaniu uśmiechnęło się do nas szczęście i tylko od tego co mamy w nogach zależało, czy osiągniemy jeszcze więcej. Tremę było widać u wszystkich, pierwsze 5 minut półfinału wyglądało w naszym wykonaniu dramatycznie, jednak z biegiem czasu wszystko zaczęło się układać. Wygrywając 3:1 znaleźliśmy się w finale i automatycznie w lidze centralnej trampkarza. To niebywały sukces, bo na takim poziomie żadna drużyna z Kalisza jeszcze chyba nie była, przynajmniej ja nie pamiętam. Co do meczu finałowego, założenie mieliśmy jedno: nie otwierać się, bo z taką drużyną jak Lech szybko zostalibyśmy skarceni. Chłopcy wykonali mega pracę przez całe 40 minut. Mam dla nich za wielki szacunek – mówi dumny ze swojej drużyny trener Karol Kiełbik i dodaje – Tak naprawdę już wygrywając ligę byliśmy zwycięzcami tego sezonu, bo reforma rozgrywek dawała nam miejsce w lidze wojewódzkiej, a o to tak naprawdę walczymy już trzeci rok, żeby regularnie grać z dobrymi drużynami, bo tylko tak można podnosić swoje umiejętności. Zyskując awans do ligi centralnej pokazaliśmy, że stać nas na jeszcze więcej. Piękniejszego zakończenia sezonu nie mogliśmy sobie wymarzyć., choć z drugiej strony skróciliśmy sobie wakacje bo liga startuje już 19 sierpnia. I dla mnie i dla chłopaków będzie to coś nowego, wszyscy będziemy się uczyć, ale to co z tej nauki wyciągniemy na pewno będzie procentować.

Zespoły, które zajęły w sobotnim turnieju miejsca 3. i 4. zagrają w przyszłym sezonie w lidze wojewódzkiej. Puchary i medale wręczyli zawodnikom i trenerom Wojciech Kwiatkowski, wiceprezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza oraz Robert Trzęsała i Maciej Wysocki, prezes i wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego.

***

24.06.2017 r., Stadion Miejski, Wał Matejki 2 w Kaliszu

Wyniki:

Mecze półfinałowe:

Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (1:0)

KKS Kalisz – SKP SSP Cienin Zaborny 3:1 (1:0)
Bramki dla KKS-u:
Jakub Konopa, Kacper Kaliński, Mateusz Kościelak.

KKS Kalisz:
Igor Bośnjak – Szymon Sałata, Kacper Kaliński, Hubert Woźniak, Szymon Olejnik – Mateusz Kościelak, Jakub Zachara, Kamil Zakrzewski, Wiktor Bury – Jakub Konopa, Jakub Janiszewski. Na zmiany wchodzili: Krystian Pawłowicz, Kamil Przysiecki, Mateusz Molek, Piotr Krzyżaniak, Igor Koniusz, Jakub Pawelec, Eliasz Kasołka.

Mecz o 3 miejsce
Warta Poznań – SKP SSP Cienin Zaborny 9:0 (6:0)

Mecz finałowy
KKS Kalisz – KKS Lech Poznań 0:0, karne 4:5

KKS Kalisz: Igor Bośnjak – Szymon Sałata, Kacper Kaliński, Hubert Woźniak, Szymon Olejnik – Wiktor Bury, Mateusz Kościelak, Jakub Zachara, Kamil Przysiecki, Mateusz Molek – Jakub Konopa. Na zmiany wchodzili: Krystian Pawłowicz, Igor Koniusz, Jakub Pawelec, Piotr Krzyżaniak, Kamil Zakrzewski, Jakub Janiszewski, Eliasz Kasołka.