Ruchy kadrowe dobiegają końca

Przez cały okres przygotowawczy oprócz piłkarzy nie próżnowali również działacze KKS-u. Na Wał Matejki trafiło wielu nowych zawodników, którzy mają podnieść poziom sportowy drużyny prowadzonej przez Piotra Morawskiego.

Po poprzednim sezonie z klubem pożegnali się Artur Melon (Unia Skierniewice), Marcin Tomaszewski (Mieszko Gniezno), Damian Czech, Adam Święcicki (ostatnio testowany w Górniku Konin), Jędrzej Dorynek (Obra Kościan), Mikołaj Szlacheta (Olimpia Brzeziny) a także Yuki Nemoto, który powrócił do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tomasz Kowalski. fot. Piotr Chaberski.
Tomasz Kowalski. fot. Piotr Chaberski.

Pierwszym z zawodników, którzy związali się z KKS-em był Tomasz Kowalski. Wychowanka KKS-u z pewnością nikomu przedstawiać nie trzeba, tym bardziej, że w jego piłkarskim CV można znaleźć takie marki jak Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia czy Widzew Łódź. O miano pierwszego bramkarza powalczą Cezary Osuch (ostatnio KS Konstancin) i Oskar Pogorzelec (poprzednio Concordia Elbląg). Z Pogorzelcem z czasu gry w kadrze U-17 u trenera Marcina Dorny doskonale zna się Łukasz Żegleń, który do KKS-u trafił ze Stali Brzeg a wcześniej bronił barw min. Podbeskidzia Bielsko Biała. Co ciekawe obaj gracze sięgnęli w 2012 roku po brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 17.

Cezary Osuch i Oskar Pogorzelec. fot. Piotr Chaberski
Łukasz Żegleń w KKS-ie założy koszulkę z numerem '23'.
Łukasz Żegleń. fot. Piotr Chaberski

Bardzo ciekawie prezentuje się również CV Roberta Tunkiewicza, którego zapewne oglądać będziemy w środku pola. 27-letni zawodnik poprzednią rundę spędził w MKS-ie Kluczbork a wcześniej reprezentował np. Stomil Olsztyn, Siarkę Tarnobrzeg czy Resovię Rzeszów. W ofensywie zobaczymy natomiast Nigeryjczyka Christiana Nnamaniego. Kibice w Kaliszu kojarzą go z pewnością z występów w Calisii a ten do KKS-u trafia z Jaroty Jarocin, gdzie po kontuzjach wracał do optymalnej formy.

Robert Tunkiewicz. fot. Piotr Chaberski
Robert Tunkiewicz. fot. Piotr Chaberski
Christian Nnamanmi. fot. Piotr Chaberski
Christian Nnamanmi. fot. Piotr Chaberski

Na lewej stronie o miejsce w podstawowym składzie rywalizować będzie 21-letni Radosław Łepski, który do Kalisza trafił z Kujawianki Izbica Kujawska. Wszystko wskazuje na to, że do drużyny oprócz utalentowanych juniorów dołączy jeszcze dwóch młodzieżowców z sąsiednich klubów.

Radosław Łepski. fot. Piotr Chaberski.
Radosław Łepski.
fot. Piotr Chaberski.

***

Odeszli: Damian Czech (szuka klubu), Marcin Tomaszewski (Mieszko Gniezno), Artur Melon (Unia Skierniewice), Yuki Nemoto (powrót do Japonii), Adam Święcicki (SKP Słupca), Ivelin Kostov (szuka klubu), Mikołaj Szlacheta (Olimpia Brzeziny), Jędrzej Dorynek (Obra Kościan)

Przybyli: Oskar Pogorzelec (Concordia Elbląg), Cezary Osuch (KS Konstancin), Tomasz Kowalski (Finishparkiet Drwęca NML), Łukasz Żegleń (Stal Brzeg), Christian Nnanami (Jarota Jarocin), Robert Tunkiewicz (MKS Kluczbork), Radosław Łepski (Kujawianka Izbica Kujawska)