Seniorzy trenowali pod okiem Bronisława Ekerta [WIDEO]

Człowiek legenda – inaczej Pana Bronisława Ekerta określić się nie da – odwiedził wczoraj naszych seniorów i poprowadził pierwszą część wtorkowego treningu. Związany przez 44 lata z KKS-em gimnastyk, pięściarz i trener, który w tym roku świętował swoje 85. urodziny nadal aktywnie uczestniczy w zajęciach ruchowych, przygotowując do testów sprawnościowych wielu kaliszan.

Chodziło przede wszystkim o wejście w mikrocykl treningowy z nowym bodźcem. Trener Ekert jako ekspert od gimnastyki popracował z chłopakami nad ich sprawnością ogólną. Poza tym osoba Pana Bronisława jest blisko związana z kaliskim sportem więc bardzo cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie mając nadzieję że nie zakończy się to tylko na jednych zajęciach – powiedział trener zespołu seniorów Piotr Morawski.

Swoją przygodę ze sportem Bronisław Ekert rozpoczął w 1947 r. w klubie sportowym „Bielarnia”, gdzie początkowo trenował boks. Podczas odbywania służby wojskowej należał do klubu „Gwardia Wisła” Kraków, gdzie boks zamienił na gimnastykę sportową. W 1955 r. został kierownikiem sekcji gimnastycznej KKS „Włókniarz” (dawny WZKS „Bielarnia”). Uprawiał gimnastykę sportową, początkowo jako zawodnik, później sędzia, instruktor i trener. W 1980 r. pojechał „pociągiem przyjaźni” na Olimpiadę do Moskwy, gdzie spotkał tyczkarza Władysława Kozakiewicza. Dwukrotnie odwiedził Grecję, gdzie był trenerem gimnastyki w klubach ARIS NIKEAS ATENY i JONIKOS ATENY. W czasie tego pobytu poznał m.in. trenerów: Kazimierza Górskiego i Jacka Gmocha.

Co ciekawe od września trener Bronisław Ekert prowadzić będzie zajęcia w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Polnej. Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć w nich udział proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 663-724-699.