Odmieniony KKS inauguruje ligę w Kleczewie

Po 56. dniach ponownie w Kleczewie zmierzą się ekipy KKS-u i Sokoła. Będzie to mecz 17. kolejki, który rozegrany awansem jednocześnie zainauguruje piłkarskie zmagania trzeciej ligi w sezonie 2017/2018.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem latem w obu zespołach doszło do wielu roszad. W drużynie Sokoła nie ma już trenera Marcina Woźniaka, którego zastąpił Tomasz Bekas. Zespół opuścili również min. Wiktor Patrzykąt (transfer do Warty Poznań), Przemysław Kędziora czy stanowiący o sile ofensywnej kleczewian Émile Thiakane (odszedł do GKS-u Bełchatów), natomiast klub zakontraktował doskonale znanego Joshuę Baloguna, który wiosnę spędził w Pogoni Lębork. Na liście pozyskanych zawodników znajdują się również Hubert Świtalski (Elana Toruń), Jan Paczyński (Warta Poznań), Jakub Antosik (Górnik Konin), Adrian Szady (Victoria Września), Michał Kozajda (Olimpia Koło) i Michał Wolinowski (UKS SMS Łódź). O transferach KKS-u możecie przeczytać tutaj.

W przerwie między rozgrywkami kleczewianie rozegrali pięć gier kontrolnych, w których pokonali Pogoń Mogilno (5:0), Victorię Września (1:0), SKP Słupca (2:0), Tur Turek (2:0) oraz zremisowali z Mieszkiem Gniezno (1:1) i Nielbą Wągrowiec (0:0).

Ostatnie spotkanie oba zespoły rozegrały między sobą 10 czerwca. Wtedy górą byli kaliszanie, którzy…z Sokołem od czasu reaktywacji klubu jeszcze nie przegrali. W sparingu za czasów trenera Krzysztofa Pawlaka wygrali 3:2 (dwa gole Ivelina Kostova, jeden Dominika Płazy) natomiast później w lidze ogrywali rywali kolejno 1:0 (gol Przemysława Balcerzaka), 2:1 (gole Błażeja Ciesielskiego i Ivelina Kostova), 1:0 (trafienie Joshuy Baloguna) by ostatnio zwyciężyć 2:1 (gole Jakuba Budrowskiego i Rafała Jankowskiego).

Bardzo ważne dla naszych piłkarzy będzie wsparcie kibiców, a dzięki Stowarzyszeniu Tylko KKS możecie wybrać się na ten pojedynek. Informacje dotyczące wyjazdu dostępne są tutaj.

Pierwszy gwizdek Dawida Maciejewskiego zaplanowany jest na godzinę 17:00. Jeżeli pozwolą na o warunki atmosferyczne, ze spotkania przeprowadzimy transmisję na żywo.