Obalić mit ‚nowej miotły’

Do odległego o ponad 350 kilometrów Przodkowa udadzą się na mecz 6. kolejki III ligi gr. II kaliszanie. W sobotę o godzinie 17:00 zmierzą się oni z miejscowym GKS-em.

Ekipa z Kaszub to zupełnie inny zespół niż ten, który oglądaliśmy w poprzednim sezonie. Bez trenera Sebastiana Letniowskiego, bez najlepszego strzelca Łukasza Stasiaka i kilku innych podstawowych zawodników z ubiegłych rozgrywek GKS jest obecnie czerwoną latarnią rozgrywek i z zerowym kontem punktowym zamyka ligową tabelę.

Problem dostrzegli również działacze z Przodkowa, którzy we wtorek powierzyli drużynę nowemu trenerowi – Pawłowi Pagiele dziękując jednocześnie za współpracę Robertowi Jędrzejczakowi. Nowy szkoleniowiec naszych sobotnich oponentów ostatnio pracował w czwartoligowej Polonii Gdański.

Mimo roszady na ławce trenerskiej gospodarzy murowanym faworytem tego spotkania wydają się być kaliszanie. Z Przodkowem co prawda niebiesko-biało-zieloni jeszcze nie wygrali, natomiast bilans GKS-u na własnym obiekcie nie jest najlepszy. Dwa mecze, dwie porażki i bilans goli 2:9 idealnie obrazuje miejsce, w którym na początku rozgrywek znalazła się ekipa z Kaszub.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 17:00. Na naszym kanale Youtube odbędzie się transmisja na żywo z tego pojedynku.