Bez punktów z Przodkowa

Niebiesko-biało-zieloni przegrali z GKS-em Przodkowo 2:3. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy w 93. minucie meczu Piotr Ruszkul. Wcześniej Oskara Pogorzelca dwukrotnie pokonał Paweł Rzepnikowski natomiast dla KKS-u strzelali Mateusz Gawlik i Robert Tunkiewicz.

Do Przodkowa niebiesko-biało-zieloni jechali jako zdecydowani faworyci. Rywale po pięciu rozegranych meczach nie mieli na swoim koncie nawet punktu i z najgorszym bilansem w lidze zamykali ligową tabelę.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla podopiecznych trenera Piotra Morawskiego. W 20. minucie piłkę z rzutu rożnego dograł Robert Tunkiewicz a Mateusz Gawlik otworzył wynik spotkania. Były to tylko dobre złego początki, bowiem przed przerwą do remisu doprowadził Paweł Rzepnikowski a chwilę po wznowieniu drugiej odsłony ten sam zawodnik ponownie pokonał Oskara Pogorzelca.

Wiara w zwycięstwo powróciła w 80. minucie, kiedy to świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Tunkiewicz. Ostatnie słowo należało jednak do przeważających w drugiej połowie przodkowian a konkretnie do Piotra Ruszkula, który w trzeciej minucie doliczonego czasu gry z zimną krwią ustalił wynik spotkania.

W następnej kolejce kaliszanie przy Wale Matejki ugoszczą Elanę Toruń.

***

6. kolejka III ligi gr. 2, 09.09.2017, godz. 17:00
GKS Przodkowo – KKS Kalisz 3:2 (1:1)
0:1 Mateusz Gawlik 20. min, 1:1 Paweł Rzepnikowski 37. min, 2:1 Paweł Rzepnikowski 54. min, 2:2 Robert Tunkiewicz 83. min, 3:2 Piotr Ruszkul 90+3. min

GKS Przodkowo: Patryk Kamola – Cezary Gawron, Łukasz Kopka, Patryk Brzeski (90. Grzegorz Gulczyński), Adam Gołuński (62. Mateusz Gołębiewski), Paweł Rzepnikowski, Krzysztof Garczewski (85. Tomasz Panek), Bernard Powszuk, Krzysztof Cysewski, Paweł Arndt, Piotr Ruszkul

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Radosław Łepski (60. Michał Grzesiek), Robert Tunkiewicz, Tomasz Kowalski (60. Łukasz Żegleń), Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki (60. Błażej Ciesielski), Dominik Domagalski, Rafał Jankowski (68. Christian Nnamani)

Żółte kartki: Paweł Rzepnikowski, Piotr Ruszkul, Łukasz Kopka (GKS Przodkowo)

Sędzia: Jacek Laske okraz Jacek Stasiak, Marcin Bojaryn (Koszalin)