Derby są nasze!

Kakaesiacy bez problemów uporali się dziś z Górnikiem Konin.

w 14. minucie pierwszy raz zakotłowało się pod bramką Górnika Konin, kiedy Łukasz Żegleń głową próbował zaskoczyć Dawida Kołodziejczaka. Bramkarz przyjezdnych był jednak bez szans, kiedy z rzutu wolnego przymierzył Robert Tunkiewicz. Pierwszą próbę Górnika oglądaliśmy dopiero w 35. minucie, jednak strzał Bartosza Andrzejewskiego pozostawiał wiele do życzenia.

W drugiej połowie przyjezdni jakby ‚bardziej’ chcieli, ale ich próby kończyły się na dobrze dysponowanej obronie KKS-u. Więcej skuteczności mieli podopieczni Piotra Morawskiego. W 72. Łukasz Żegleń głową pokonał Kołodziejczaka a gdyby skuteczność kaliskiego zawodnika była lepsza, to wynik byłby wyższy.

Ostatecznie, mimo braku zimnej głowy pod bramką rywali  kaliszanie pokonali Górnika Konin 2:0 i to oni dzierżą prymat w Wielkopolsce do najbliższej wiosny.