Pokonać Wierzycę. KKS jedzie do Pelplina

Trzecim beniaminkiem rozgrywek z jakim zmierzą się nasi piłkarze Wierzyca Pelplin. Po pokonaniu Energetyka Gryfino i Centry Ostrów Wielkopolski wszyscy liczymy, że również z pomorza do Kalisza przyjedzie komplet punków.

Wierzyca w poprzednim sezonie praktycznie zdeklasowała swoich ligowych rywali kończąc zmagania z 18. punktową przewagą (!) nad drugim w zestawieniu KP Starogard Gdański. Trzecia liga jednak obnażyła słabości naszych najbliższych rywali i na chwilę obecną zajmują oni 11. miejsce w ligowej tabeli.

O tym, że Wierzyca potrafi grać z najlepszymi pokazał choćby mecz z Polonią Środa Wielkopolska. Wzmocniona przed sezonem ekipa Tomasza Dłużyka mimo, że prowadziła już 2:0 uległa ostatecznie beniaminkowi 3:2. Oprócz Polonii z Wierzycą przegrali również gracze Kotwicy Kołobrzeg i ostrowskiej Centry.

Najskuteczniejszymi zawodnikami pelplińskiej jedenastki są 23-letni Mateusz Górka i 21-letni Filip Sosnowski, którzy w obecnych rozgrywkach trzykrotnie znaleźli receptę na pokonanie bramkarzy rywali.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:00. Ze spotkania przeprowadzona zostanie relacja na żywo, którą tradycyjnie będzie można oglądać za pośrednictwem serwisu Youtube.