KKS pokonał Wierzycę i został wiceliderem rozgrywek!

Po bardzo trudnym spotkaniu kakaesiacy pokonali Wierzycę Pelplin 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 85. minucie Błażej Ciesielski, dla którego było to pierwsze trafienie od 23 sierpnia. Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach podopieczni Piotra Morawskiego wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Mecz w Pelplinie średnio mógł się podobać. Od samego początku na placu gry było więcej walki niż składnych akcji. Pod bramką obu zespołów robiło się gorąco na ogół przy stałych fragmentach gry, z których jednak obronną ręką wychodzili bramkarze obu drużyn.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie, kiedy do ataku ruszyli miejscowi i strach pomyśleć co by było, gdyby nie świetna postawa Oskara Pogorzelca, który zatrzymał uderzenia Dawida Karczewskiego i Łukasza Rackiego. Kaliszanie odpowiedzieli uderzeniem Roberta Tunkiewicza, jednak piłka zamiast zatrzepotać w siatce Wierzycy odbiła się od słupka. Strzelecka niemoc trwała do 85 minuty. To właśnie wtedy Łukasz Żegleń zacentrował futbolówkę przed pole karne do której dopadł Błażej Ciesielski i mocnym strzałem w krótki róg otworzył wynik spotkania, który finalnie powinien być wyższy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po faulu na Ciesielskim arbiter wskazał na rzut karny, jednak z 11 metrów fatalnie przestrzelił Rafał Jankowski.

Dzięki porażce Bałtyku Gdynia z Kotwicą Kołobrzeg i remisie Sokoła Kleczew ze Świtem Skolwin podopieczni Piotra Morawskiego wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę ugoszczą na Wale Matejki KP Starogard Gdański, który w sobotę zremisował z Jarotą Jarocin 1:1.