Sukces pięściarzy KKS-u! Krystian Sośnicki i Sebastian Bergandy z medalami MP!

Ciężka praca duetu trenerskiego Dariusz Kisiel – Jerzy Aleksandrzak przynosi kolejne efekty. W przeciągu kilku dni z Mistrzostw Polski wrócili Sebastian Bergandy i Krystian Sośnicki. Pierwszy wyboksował srebrny, drugi brązowy medal krajowego czempionatu.

Młodszy z Kakaesiaków – Sebastian Bergandy o swój premierowy medal rywalizował podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie im. Pawła Szydły, które odbyły się Tarnowie Podgórnym. Startujący w kategorii -72 kg Bergandy najpierw walkowerem wygrał z Wiktorem Gajkiem (KKS RUSHH Kielce) a następnie w półfinale jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z Błażejem Dunajskim (KS Beniaminek Starogard Gdański). W finale kaliszanin musiał uznać wyższość posiadającego dwa obywatelstwa obecnego mistrza Niemiec Dawida Brzezińskiego, który w Tarnowie Podgórnym bronił barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.


Równie zadowolony ze swojego występu w Koninie może być Krystian Sośnicki. Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy w Kaliszu znakomicie zaprezentował się w kategorii -60 kg i do najstarszego miasta w Polsce wrócił z brązem. Już pierwszy występ Sośnickiego wskazywał, że to może być jego turniej. Po bardzo dobrym pojedynku wypunktował Roberta Niedźwiedzkiego, z którym jeszcze nie tak dawno przegrał podczas XX Turnieju im. Tadeusza Grzelaka. W półfinale niestety trafił na Radomira Obruśniaka (KSW Róża Karlino), który później został mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej.


Kakaesiaków zobaczyć w akcji będzie można już 4 listopada w hali kaliskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji. To właśnie na ten dzień zaplanowany jest VII Turniej Bokserski im. Adama Mariana Walczaka.