Pogrom w Solcu Kujawskim, KKS z kolejnym zwycięstwem

Ostatni raz tak wysoko Kakaesiacy pokonali 13 listopada 2011 LZS Jankowy. Wczoraj udało się powtórzyć sukces sprzed lat i podopieczni Piotra Morawskiego zaaplikowali Unii Solec Kujawski aż 6 goli odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Na listę strzelców oprócz etatowych napastników: Łukasza Żeglenia i Rafałą Jankowskiego wpisał się również Michał Grzesiek, dla którego był to debiutancki gol w seniorskiej piłce.

Mecz w Solcu Kujawskim był wielką niewiadomą. Prowadzona przez Hermesa drużyna w poprzednim tygodniu rozbiła Jarotę Jarocin aż 6:0 i w poprawionych nastrojach przystąpiła do starcia z kaliską jedenastką. Kaliszanie nie czekali jednak długo na rozprawienie się z kolejnym rywalem.

W 27 minucie Mateusz Gawlik dograł piłkę z prawej strony do Łukasza Żeglenia a ten na raty pokonał bramkarza Unii Solec Kujawski. Miejscowi starali się odegrać jednak ne mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowaną obronę kaliszan. Swoją dobrą formę strzelecką w doliczonym czasie gry potwierdził natomiast Żegleń, który po kombinacyjnej akcji z Robertem Tunkiewiczem podwyższył wynik spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się najlepiej jak mogła dla podopiecznych Piotra Morawskiego. Najpierw uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza Michał Grzesiek a po chwili za drugą żółtą kartkę plac gry opuścić musiał Piotr Żurek. Kanonadę strzelecką w Solcu Kujawskim zakończył Rafał Jankowski, który w ciągu 23 minut skompletował hat-tricka zdobywając tym samym pierwsze gole od 16 września, kiedy to ulokował piłkę w bramce Elany Toruń.

Kaliszanom zostały do rozegrania dwa mecze. W niedzielę na własnym obiekcie podejmą Kotwicę Kołobrzeg, natomiast za tydzień udadzą się do Szczecina na mecz z obecnym liderem – Świtem.

***

14. kolejka III ligi gr 2, 04.11.2017, godz. 14:00
Unia Solec Kujawski – KKS Kalisz 0:6 (0:2)
0:1 Łukasz Żegleń 27. min, 0:2 Łukasz Żegleń 45+1 min, 0:3 Michał Grzesiek 51. min, 0:4 Rafał Jankowski 66. min, 0:5 Rafał Jankowski 73. min, 0:6 Rafał Jankowski 89. min

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski, Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Michał Grzesiek (62. Stayko Stoychev), Tomasz Owczarek (75. Szymon Pacholski), Konrad Chojnacki, Tomasz Kowalski (57. Błażej Ciesielski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń (62. Rafał Jankowski)

Unia Solec Kujawski: Mateusz Skibiński – Piotr Kaczkowski, Dmytro Plakhtyr, Krystian Bom (55. Kamil Nytko), Bartosz Śmietanko, Mateusz Poczwardowski (79. Patryk Nowicki), Damian Michalski, Adam Kacprzak, Piotr Żurek, Norbert Czachorowski (71. Krystian Karbowski), Michał Chyrek (52. Wojciech Ernest)

Żółte kartki: Piotr Żurek, Bartosz Śmietanko (Unia Solec Kujawski)
Czerwone kartki: Piotr Żurek (58. min, druga żółta, Unia Solec Kujawski), Wojciech Ernest (79. min, brutalny faul, Unia Solec Kujawski)

Sędziowie: Filip Kaliszewski oraz Krystian Dietrich, Krzysztof Świgoń