Sośnicki lepszy od Mruka, VII Turniej Bokserski im. Adama Mariana Walczaka za nami

10 walk zobaczyli kibice, którzy w sobotę wybrali się do hali kaliskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji na VII Turniej Bokserski im. Adama Mariana Walczaka.

Zawody poświęcone pamięci zmarłego w 2002 Adama Mariana Walczaka, byłego pięściarza, maratończyka, triathlonisty i gimnastyka, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w Bielarni (późniejszym Włókniarzu) przyciągnęły na trybuny sporo kaliszan, którzy w akcji oglądać mogli jednego reprezentanta gospodarzy, brązowego medalistę Mistrzostw Polski – Krystiana Sośnickiego.

Perspektywiczny kaliszanin w kategorii 64 kg trafił na Przemysława Mruka reprezentującego barwy Szamotuły Boxing Team. Podopieczny Dariusza Kisiela nie miał większych problemów i jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z oponentem otrzymując po turnieju nagrodę dla najlepszego zawodnika z Kalisza.

Warto zaznaczyć, iż sobotni turniej miał rangę Grand Prix Wielkopolski a zmagania pięściarskie oglądali min. byli znakomici pięściarze na czele ze Zbigniewem Mirkiem, Jerzym Aleksandrzakiem czy Eugeniuszem Kieliszowskim.

Organizatorami turnieju byli KKS Kalisz, Miasto Kalisz, OSRiR oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski.

fot. Michał Sobczak

***

Wyniki walk VII Turnieju im. Adama Mariana Walczaka

48 kg kadet: Patryk Chudobiński (RKS Łódź) – Michał Kaczmarek (Włókiennik Łódź) 3-0
57 kg kadet: Patryk Nowak (RKS Łódź) – Robert Brazdys (Zagłębie Konin) 0-3
63 kg kadet: Marcin Chudobiński (RKS Łódź) – Jakub Baranowski (Gwardia Wrocław) 3-0
66 kg kadet: Maksymilian Szymański (Warta Śrem) – Dominik Wojtczak (Zagłębie Konin) 3-0
52 kg junior: Artur Bagdasarian (Bagdasarian Boxing Club Poznań) – Piotr Kowalczyk (Włókiennik Łódź) 0-3
60 kg junior: Sebastian Wróż (Szamotuły Boxing Team) – Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń) 0-3
75 kg junior: Miłosz Grabowski (Prosna Kalisz) – Hubert Pietraszewski (Boks Poznań Team) 3-0
81 kg junior: Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team) – Adrian Plawgo (Włókiennik Łódź) 3-0
64 kg młodzieżowiec: Krystian Sośnicki (KKS Włókniarz 1925 Kalisz) – Przemysław Mruk (Szamotuły Boxing Team) 3-0
69 kg młodzieżowiec: Mateusz Kałecki (Zagłębie Konin) – Patryk Cichy (niestowarzyszony WOZB Poznań) 0-3

Najlepszy zawodnik turnieju: Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń)
Najlepszy zawodnik Grand Prix: Patryk Cichy (niestowarzyszony WOZB Poznań)
Najlepszy zawodnik z Kalisza: Krystian Sośnicki (KKS Włókniarz 1925 Kalisz)