Koniec pięknej serii. Kotwica wygrywa w Kaliszu.

Każda passa kiedyś się kończy. Dziś receptę na pokonanie niebiesko-biało-zielonych znaleźli piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, którzy po celnym trafieniu z rzutu karnego Mateusza Słodowego zwyciężyli w Kaliszu 1:0.

Świetna atmosfera na trybunach i niezłe widowisko na murawie. Tak w skrócie można ocenić to co wczoraj wydarzyło się na Wale Matejki 2.

Co prawda sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, jednak to podopieczni Piotra Morawskiego od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry. Nie przełożyło się to niestety na jakość stworzonych sytuacji a pierwszy raz Marcin Michalak mógł popisać się swoimi umiejętnościami w końcowych fragmentach pierwszej połowy broniąc uderzenie Roberta Tunkiewicza. Wcześniej szczęścia strzałami zza pola karnego szukali min. Konrad Chojnacki i Tomasz Kowalski, jednak futbolówka jak zaczarowana nie chciała trafić w światło bramki. Przyjezdni w pierwszej połowie odgryźli się praktycznie tylko raz, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Gawlik.

Na drugą odsłonę oba zespoły wyszły nastawione bardziej ofensywnie, jednak raziły nieskutecznością aż do 76. minuty. Najpierw Oskara Pogorzelca przed utratą gola uratował słupek, natomiast kilka sekund później po faulu Radosława Łepskiego na Mateuszu Świechowski prowadzący to spotkania Eliasz Pawlak wskazał na jedenasty metr. Z ‚wapna’ nie pomylił się Mateusz Słodowy, który – jak się później okazało zdobył jedynego gola w tym meczu. Kaliszanie do końca ambitnie starali się odrobić starty, jednak nie znaleźli tego dnia na pokonanie bramkarza Kotwicy.

Był to ostatni ligowy mecz kaliszan przed własną publicznością. Do rozegrania pozostał im jeden pojedynek ze Świtem Szczecin, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Gracze, którzy do poprzedniej kolejki piastowali pozycję lidera niespodziewanie przegrali wczoraj z Jarotą Jarocin 0:2.