Porażka w meczu na wodzie

Niestety, nie udało się z dalekiego Szczecina przywieźć choćby punktu. W niedzielę niebiesko-biało-zieloni na placu przypominającym boisko do piłki nożnej przegrali ze Świtem 0:1.

Obfite opadu deszczu sprawiły, że murawa na skolwińskim obiekcie pozostawiała wiele do życzenia. Kałuże stojące na większości placu gry z pewnością nie ułatwiały kaliszanom konstruowanie akcji i od początku wiadomo było, że o zwycięstwie w tym bardzo ważnym meczu zadecydować może przypadek. Tak też się stało, kiedy w 24 minucie z dystansu huknął Adam Ładziak a piłka po rykoszecie wpadła do bramki Oskara Pogorzelca. Miejscowi dobrze prezentowali się tylko w pierwszych dwóch kwadransach, kiedy to lepiej radzili sobie z trudnymi warunkami.

Stracona bramka zadziałała na kaliszan jak płachta na byka i Ci od razu ruszyli by odrabiać straty. Bliski szczęścia był Rafał Jankowski, który po dograniu od Konrada Chojnackiego uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Najdogodniejszą sytuację podopieczni Piotra Morawskiego mieli chwilę po wznowieniu drugiej odsłony meczu, kiedy to nieatakowany Łukasza Żegleń mając przed sobą tylko Oskara Rechtziegela fatalnie przestrzelił.

Mimo kilku dogodnych sytuacji i ambitnej walki do ostatniego gwizdka kaliszanie nie znaleźli recepty na pokonanie bramkarza Świtowców i do Kalisza wrócili bez punktów. Był to ostatni mecz w tym roku podopiecznych Piotra Morawskiego. O tym, na którym miejscu Kakaesiacy zakończą rundę jesienną zadecyduje ostatnia kolejka, którą kaliszanie rozegrali awansem jeszcze w sierpniu.

miast_kalisz
***

16. kolejka III ligi gr. 2, 19.11.2017
Świt Szczecin – KKS Kalisz 1:0 (1:0)
1:0 Adam Ładziak 24. min

Świt Szczecin: Oskar Rechtziegel – Maciej Wyganowski, Grzegorz Szczepanik, Adam Ładziak (62. Paweł Krawiec), Oskar Szczepanik (90. Bartosz Sobinek), Jakub Hilicki (90+3. Charles Nwaogu), Kamil Walków (53. Krzysztof Filipowicz), Kacper Wojdak, Mateusz Kosacki, Paweł Odlanicki – Poczobut, Michał Kołodziejski

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat (55. Dominik Domagalski), Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Michał Grzesiek, Tomasz Owczarek, Konrad Chojnacki (74. Stayko Stoychev), Tomasz Kowalski (63. Christian Nnamani), Rafał Jankowski, Łukasz Żegleń

Żółte kartki: Jakub Hilicki, Maciej Wyganowski, Oskar Szczepanik (Świt Szczecin) oraz Christian Nnamani, Dominik Domagalski, Tomasz Owczarek (KKS Kalisz)
Czerwona kartka: Michał Grzesiek (85. min, za faul)

Sędzia: Marek Marcinkowski oraz Michał Krotkowski, Michał Łukaszewski (Malbork)
Widzów: 200