Gościnne Kępno

W ostatnią sobotę września bardzo liczna reprezentacja naszego klubu (łącznie osiemnaście osób!) wystąpiła w turnieju w Kępnie. Był to trzeci i ostatni turniej cyklu, a więc rywalizacja toczyła się nie tylko o sukces w jednym turnieju, ale również klasyfikacji generalnej cyklu.

W kategorii do lat dziesięciu miano niepokonanego zachował Nikodem Błaszczyk. 8-letni podopieczny Michała Jaśniewicza wygrał wszystkie trzy turnieje w cyklu, a więc pewnie triumfował w klasyfikacji generalnej. Czwarte miejsce w turnieju, a trzecie w klasyfikacji generalnej wywalczyła Ada Kępczyńska (trener Tomasz Troczyński). Należy też podkreślić, że turniejowy debiut odnotowały Maja Piotrowska (bilans spotkań w turnieju 2-2) oraz 6-letnia Natasza Kliber (bilans 1-3), która była najmłodszą uczestniczką całego turnieju!

Aż dziewięciu naszych reprezentantów wystąpiło w kategorii chłopców do lat dwunastu. Pierwsze skrzypce grali tu podopieczni Grzegorza Kulawinka – triumfował Patryk Pietrykowski, a na drugim miejscu uplasował się Jan Werbliński.

Pierwszoplanowe role odegrały także kaliszanki do lat dwunastu. W finale spotkały się dwie tenisistki prowadzone przez Tomasza Matuszewskiego. Po zaciętej rywalizacji, Matylda Szuka wygrała z Mileną Błaszczyk. Czwarte miejsce wywalczyła Adrianna Nowak (tr. Michał Jaśniewicz), która jednocześnie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (w dwóch wcześniejszych turniejach plasowała się na drugiej pozycji).

Doskonały debiut turniejowy odnotowała Jola Lesień (tr. Michał Jaśniewicz), której przygoda z tenisem rozpoczęła się dopiero w maju. Jola doszła do finału w kategorii do lat czternastu!

Na koniec pragniemy podziękować za organizację i bardzo miłe przyjęcie organizatorów cyklu turniejów – Kępiński Klub Tenisowy, którego reprezentanci gościli w tym roku także w turniejach w Kaliszu. Wierzymy, że jest to początek długofalowej współpracy!