Chłopcy z rocznika 2008 w Calisia Cup

W ostatnim czasie nasi Orlicy z rocznika 2008 i młodsi rywalizowali w turnieju Calisia Cup. Niebiesko-biało-zieloni zebrali kolejne cenne doświadczenia i zakończyli zmagania na 3. i 4. miejsce.

Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy. Pierwsza ekipa trafiła do silnej grupy wraz z Calisią 14 Kalisz i drużyną KUKS Zębców, natomiast drugi zespół rywalizował w ramach grupy B z Calisią 14 II Kalisz i Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek turnieju nie był zbyt udany dla „trójkolorowych”, którzy musieli uznać wyższość młodych zawodników Calisii Kalisz. Podopieczni Michała Marszałkowskiego przegrali ten pojedynek 0-7, ale już w drugim meczu zwalczyli tremę i zwyciężyli po ciekawym boju KUKS Zębców 3-2. Wojaże w ramach drugiej grupy zdecydowanie lepiej rozpoczęła druga ekipa, która pokonała Calisię 14 II Kalisz 1-0, w drugim meczu lepsza natomiast od kaliszan okazała się Ostrovia, która ostatecznie awansowała z pierwszego miejsca w grupie. Taki rozwój zdarzeń sprawił, że w meczu o 3. miejsce byliśmy świadkami „wewnątrzklubowego pojedynku” dwóch naszych zespołów. W tym zaciętym starciu zwyciężyła pierwsza ekipa, która ostatecznie zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Tuż za nią uplasowała się druga drużyna.

***

Klasyfikacja końcowa:
1. Calisia 14 Kalisz Messi
2. Ostrovia Ostrów WIelkopolski
3. KKS I Kalisz
4. KKS II Kalisz
5. KUKS Zębców
6. Calisia 14 Kalisz Ronaldo

KKS I Kalisz: Igor Wańka, Igor Zimny, Antoni Witoń, Bartosz Warszewski, Bartosz Staniszewski, Jan Zawiasa, Kacper Maślak, Kacper Wojtczak, Wiktor Banaszak, Bartosz Juszczak, Jakub Ligocki.

KKS II Kalisz: Antoni Pacewicz, Filip Ginalski, Franciszek Wojtczak, Mateusz Nogaj, Szymon Filipowicz,
Michał Namysł, Jakub Kubiak, Dawid Pietrzycki, Jakub Górny, Kacper Kołodziejek, Wiktor Marchwicki.