Kakaesiacy najlepsi w turnieju OZPN-u!

W minioną niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej OZPN Kalisz skierowany dla rocznika 2008. Do udziału w zmaganiach organizatorzy zaprosili również chłopców z naszego klubu, którzy wykazywali dobrą dyspozycję i ostatecznie wygrali turniej, pokonując w finale w rzutach karnych Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Warto zaznaczyć, że turniej miał na celu przegląd zawodników z naszego okręgu z rocznika 2008. Do sportowych pojedynków przystąpiło łącznie 10 ekip, które zostały podzielone na dwie grupy. Na samym końcu rozegrano jeszcze starcie finałowe, w którym niebiesko-biało-zieloni po trzymającym w napięciu do ostatnich chwil pojedynku wygrali w karnych z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Jestem bardzo zadowolony z gry naszych chłopców, przede wszystkim dlatego, że fajnie prezentowali się pod względem indywidualnych umiejętności, nie unikali pojedynków 1 na 1 i starali się realizować cele, które na ten turniej sobie nakreśliliśmy. Nie zawsze się to udawało, ale wyciągaliśmy wspólnie wnioski i próbowaliśmy te elementy poprawiać. To miłe wygrać turniej, wcześniej nie znaliśmy tego uczucia, bo pracując nad indywidualnym rozwojem zawodników trzeba liczyć się z wieloma porażkami. Taką drogę wskazali mi wcześniej bardziej doświadczeni trenerzy, których miałem szczęście spotkać, taką też pracę podpatrzyłem m.in. w Akademii Zagłębia Lubin i staram się jej trzymać – na ile potrafię – konsekwentnie. I to pomimo tego, że prawie każdy chce, żeby dzieci grały pięknie zespołowo od małego. Ja wolę, żeby na początku swojej przygody dużo dryblowali, grali bez skrępowania, z własną inwencją i dziecięcą kreatywnością. Zejdźmy jednak na ziemię, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni, a tak naprawdę o dobrej pracy to poświadczyć może jedynie odległa wciąż przyszłość. Dziękuję przy okazji zespołom z którymi się zmierzyliśmy za miłą atmosferę, taką jaka powinna towarzyszyć piłce dziecięcej. Żałuję jedynie, że kilku zawodników rozchorowało nam się w ostatniej chwili i nie mogli chłopcy przez to również wziąć udziału w tym turnieju – powiedział Michał Marszałkowski

Warto również zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Kacpra Maślaka strzegącego dostępu do bramki niebiesko-biało-zielonych.

***

Halowy Turniej Piłki Nożnej OZPN Kalisz – rocznik 2008:
Akademia Talentów Krotoszyn – KKS Kalisz 1:2
KKS Kalisz – Astra Krotoszyn 0:3
KKS Kalisz – Calisia 14 Kalisz 2:0
KKS Kalisz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:1

Finał
KKS Kalisz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (k. 2:0)

KKS Kalisz: Kacper Maślak, Kacper Wojtczak, Jakub Ligocki, Antoni Witoń, Bartosz Staniszewski, Bartosz Warszewski, Igor Zimny.