Rocznik 2008 rywalizował w Inowrocławiu

W dniach 20-21 stycznia w Inowrocławiu odbył się dwudniowy Turniej Klubów Partnerskich Legia Warszawa. W zmaganiach wzięli udział młodzi Kakaesiacy z rocznika 2008 dla których była to z pewnością doskonała lekcja futbolu.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Co ciekawe, grano bez wyników i klasyfikacji. Celem nadrzędnym była przede wszystkim dobra zabawa, zebranie cennych piłkarskich doświadczeń i zacieśnianie kontaktów pomiędzy klubami partnerskimi.

W turnieju wzięły udział bardzo ciekawe drużyny: APMT Polska, Futbolica Kraków, Cuiavia Inowrocław, Diement Zduńska Wola, APN Piotrków Trybunalski, Olimpia Elbląg, Królewscy Płock, Żuri Olsztyn, Legia Warszawa i Varsovia.

Bardzo się cieszę, że pojechaliśmy na ten turniej. Mogliśmy zmierzyć się z bardzo ciekawymi ekipami, a kilka klubów prezentowała bardzo wysoki poziom. To sprawiło, że dla chłopaków była to naprawdę świetna okazja do poczucia klimatu gry przeciwko trudnym rywalom. No i na pewno gra przeciwko Legii czy Varsovii jest dużą frajdą dla każdego młodego zawodnika. Ja też się cieszę, bo chłopcy na tle silnych ekip radzili sobie całkiem nieźle, choć muszę przyznać, że trenersko to też świetne doświadczenie, bo gra przeciw silnym ekipom odsłania mankamenty od A do Z. Teraz tylko to spisać, poukładać i w odpowiedniej kolejności pracować. Na pewno, to co mi się rzuciło w oczy. Najlepsze drużyny grają bardzo szybko, odważnie, podejmują szybkie decyzje, grają bardzo zdecydowanie i przejawiają wysoki poziom umiejętności indywidualnych. To cenny drogowskaz – powiedział Michał Marszałkowski.

***

KKS Kalisz: Kacper Maślak, Bartosz Warszewski, Maksymilian Bazaliński, Aleksander Gajzler, Szymon Filipowicz, Antoni Witoń, Jakub Ligocki, Kacper Wojtczak, Jan Zawiasa, Kamil Stryjas, Kacper Kołodziejek, Mateusz Taterski.