Kontrolnie z Mieszkiem Gniezno i Piast Błaszki

Kolejne dwa sprawdziany czekają jutro naszych piłkarzy. Na Majkowskim Wembley zmierzą się oni z rewelacyjnym ostatnio Mieszkiem Gniezno i Piastem Błaszki.

W Gnieźnie ewidentnie mają ostatnio parcie na piłkę. Po zatrudnieniu trenera Mariusza Bekasa i sprowadzeniu wielu zawodników z drugo i pierwszoligową przeszłością w rundzie jesiennej drużyna Mieszka zdeklasowała ligowych rywali. Bilans ich meczów to komplet siedemnastu zwycięstw, bilans goli 64-10 i aż 16 punktów nad drugą w tabeli Unią Swarzędz. Spotkanie z naszą drużyną będzie dla czwartoligowców zakończeniem tygodniowego obozu, który obecnie odbywa się w Jarocinie.

Druga grupa zawodników zagra z przedstawicielem sieradzkiej klasy okręgowej – Piastem Błaszki. Prowadzona przez byłego zawodnika i trenera grup młodzieżowych w KKS-u – Mariusza Gostyńskiego drużyna po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w zestawieniu ligowym. W 15 rozegranych spotkaniach gracze z Błaszek odnieśli pięć zwycięstw, cztery remisy i sześciokrotnie doznali goryczy porażki. Warto zaznaczyć, że równy rok temu właśnie z Piasta Błaszki do naszej drużyny trafił Patryk Palat i przebojem wdarł się do pierwszego składu KKS-u.

Początek meczu z Mieszkiem Gniezno zaplanowany jest na godzinę 12:00. Dwie godziny później rozpocznie się spotkanie z Piastem Błaszki.