Rozbita Centra i remis z Agroplonem.

Pewnym zwycięstwem z Centrą Ostrów Wielkopolski i remisem bardzo odmłodzonym składem z Agroplonem Głuszyna zakończyły się sobotnie sparingu naszego zespołu.

Mecze z Centrą i Agroplonem były ostatnimi podwójnymi grami kontrolnymi kaliszan. Na spotkanie z ligowym rywalem trener Piotr Morawski desygnował do gry skład bliski temu, który zobaczymy na inauguracyjne starcie z Bałtykiem Gdynia. Bliski, bo w zestawieniu zabrakło min. chorych Roberta Tunkiewicza i Łukasza Żeglenia.

Mimo kadrowych osłabień kaliskiej ekipy drużyna Centry nie postawiła wysoko poprzeczki. Kakaesiacy na prowadzenie wyszli w 41. minucie, kiedy zimną krew w sytuacji sam na sam zachował Błażej Ciesielski. Goście odpowiedzieli na początku drugiej połowy kiedy niefrasobliwość obrońców wykorzystał Damian Izydorski. To było jednak wszystko na co tego dnia było stać przyjezdnych, bowiem następne gole strzelali tylko kaliszanie. Najpierw bramkarza z Ostrowa Wielkopolskiego pokonał Rafał Jankowski, następnie drugiego gola dołożył Ciesielski a wynik spotkania – strzelając również swojego drugiego gola w tym meczu ustalił Jankowski.

Na spotkanie z liderem IV ligi opolskiej trener Morawski wystawił młodzież wspartą doświadczonymi Michałem Grześkiem i Christianem Nnamanim. Na murawie zobaczyć można było debiutujących juniorów – Wiktora Matysiaka i Michała Juszczaka a łącznie na placu gry przebywało aż ośmiu zawodników o statusie młodzieżowca. Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 4. minucie za sprawą Christiana Nnamaniego. Goście wyrównali w 68. minucie kiedy po błędzie Oskara Pogorzelca piłkę w pustej bramce ulokował Mikołaj Jędrzejewski.

W następną sobotę Kakaesiacy udadzą się do łodzi gdzie zmierzą się z drugoligowym ŁKS-em. Poczatek tej rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 11:00.

***

Sparing, 10.02.2018, godz. 11:00, Majkowskie Wembley
KKS Kalisz – Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (1:0)
1:0 Błażej Ciesielski 41. min, 1:1 Damian Izydorski 54. min, 2:1 Rafał Jankowski 59. min, 3:1 Błażej Ciesielski 65.min, 4:1 Rafał Jankowski 89. min

KKS Kalisz: Cezary Osuch – Łukasz Maciejewski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski

***

Sparing, 10.02.2018, godz. 13:00, Majkowskie Wembley
KKS Kalisz – Agroplon Głuszyna 1:1 (1:0)
1:0 Christian Nnamani 4. min, 1:1 Mikołaj Jędrzejewski 68. min

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat, Damian Matczak, Tomasz Owczarek, Radosław Łepski, Michał Grzesiek, Patryk Kieliba, zawodnik testowany (46. Filip Morkowski), Michał Juszczak (46. Wiktor Matysiak), Christian Nnamani, Miłosz Matuszewski