Prezydent Grzegorz Sapiński otworzył stadion, a Krzysztof Pawlak, Jerzy Piotrowicz i Arkadiusz Kranc rozpoczęli mecz

Podczas sobotniego meczu  Prezydent Miasta Kalisza oficjalnie otworzył nowy stadion, a  symboliczne, pierwsze podanie wykonali zasłużeni dla kaliskiego Klubu Jerzy Piotrowicz, Krzysztof Pawlak i Arkadiusz Kranc.

Włodarz najstarszego Miasta w Polsce powitał licznie zgromadzoną publiczność po czym dokonał oficjalnego otwarcia obiektu. Następnie na środku boiska doszło do pierwszego kopnięcia piłki, którego dokonali Jerzy Piotrowicz, Krzysztof Pawlak i Arkadiusz Kranc.


Cała trójka to bez wątpienia legendy kaliskiej piłki nożnej. Trener Krzysztof Pawlak wprowadził nas na trzecioligowe boiska a wcześniej jako szkoleniowiec prowadził min. reprezentację Polski (więcej przeczytasz tutaj). Jerzy Piotrowicz to były trener i zawodnik Kaliskiego Klubu Sportowego, w którym spędził ponad 20 lat. Zbyt wcześnie zakończyła się niestety kariera Arkadiusza Kranca, który po wypadku do końca życia poruszać się będzie na wózku inwalidzkim. W sobotę cała trójka kolejny raz zapisała się w historii KKS-u otwierając obiekt przy ulicy Łódzkiej.

– Super atmosfera, która towarzyszyła przy otwarciu stadionu tylko pokazuje, że ludzie w Kaliszu są głodni piłki. Takie miasto jak nasze zasługuje na co najmniej drugą ligę. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że czynnie mogłem włączyć się w otwarcie tego pięknego obiektu – powiedział Arkadiusz Kranc.

Następne spotkanie na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej kaliszanie rozegrają w sobotę 31 marca o godzinie 18:00.