Bez goli w Wielką Sobotę

Kaliszanie zremisowali bezbramkowo z rezerwami Pogoni Szczecin.

Już w siódmej minucie defensywę gości rozklepali Błażej Ciesielski i Tomasz Kowalski, jednak strzał tego ostatniego na raty wyłapał Jakub Bursztyn. Ponownie pod bramką Pogoni zakotłowało się w 15. minucie. Z prawej strony zerwał Dominik Domagalski, dograł w kierunku Błażeja Ciesielskiego, który nie trafił w kozłującą piłkę. Ten sam zawodnik świetnie odnalazł w 21. minucie Tomasza Kowalskiego, który uderzył wprost w bramkarza. W pierwszych kwadransach przewaga kaliszan nie podlegała dyskusji o czym świadczy fakt, że młodzi piłkarze ze Szczecina nie oddali w tym okresie żadnego celnego strzału. Pierwszą, niecelną próbę młodzi Portowcy podjęli w 27. minucie, jednak uderzenie Macieja Żurawskiego pozostawiało wiele do życzenia. Bardzo gorąco zrobiło się w 32 minucie, kiedy to Mateusz Bochniak mając przed sobą tylko Oskara Pogorzelca ulokował piłkę w siatce. Prowadzący to spotkanie Piotr Wiśniewski odgwizdał jednak pozycję spaloną. W 34. minucie plany kaliszan zdecydowanie się pokrzyżowały, kiedy plac gry za drugi żółty kartonik opuścił Błażej Ciesielski. Goście osłabienie kaliszan mogli wykorzystać w 45. minucie. Futbolówkę z prawej stron dograł Adrian Benedyczak a w ostatnim momencie Dawida Zielińskiego zablokował Marcin Lis.

Na drugą połowę trener Piotr Morawski desygnował powracającego po kontuzji Łukasza Żeglenia, który na placu zmienił Roberta Tunkiewicza. Już po chwili kaliszanie powinni cieszyć się z gola. Mocno dograną piłkę przez Tomasza Kowalskiego skontrował Rafał Jankowski, jednak ta przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze lepszą okazję miał Dominik Domagalski, który z ostrego kąta również posłał piłkę nad poprzeczką bramki Pogoni. Golkiper gości nie pomylił się również gdy z rzutu wolnego w 70. minucie uderzał Radosław Łepski. Blisko objęcia prowadzenia kaliszanie byli w 79. minucie. Piłka wybita przed pole karne spadła na nogę Konrada Chojnackiego, który bez namysłu uderzył w światło bramki, jednak i tym razem bramkarz Pogoni nie dał się pokonać. Kaliszanie mimo osłabienia konsekwentnie dążyli do zdobycia gola i blisko byli tuż przed końcowym gwizdkiem, kiedy w ostatnim momencie piłkę z głowy Łukasza Żeglenia ściągnął defensor ‚Portowców’. Już w doliczonym czasie gry Burtsztyn skutecznie odbił piłkę uderzoną przez Konrada Chojnackiego.

W następny weekend kaliszanie udadzą się do Wronek na mecz z rezerwami Lecha Poznań. Wcześniej, bo już w środę w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski zmierzą się GKS-em Rychtal.

***

21. kolejka III ligi gr. 2, 31.03.2018, godz. 18:00, Stadion Miejski w Kaliszu
KKS Kalisz – Pogoń II Szczecin 0:0

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Radosław Łepski, Błażej Ciesielski, Tomasz Kowalski (59. Konrad Chojnacki), Tomasz Owczarek, Dominik Domagalski (88. Stayko Stoychev), Robert Tunkiewicz (46 Łukasz Żegleń), Rafał Jankowski (74. Christian Nnamani)

Pogoń II Szczecin: Pogoń II Szczecin: Jakub Bursztyn – Rafał Maćkowski, Jędrzej Kujawa, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Dawid Zieliński (74. Aron Stasiak), Mateusz Bochniak (80. Marcel Stefaniak), Maciej Żurawski (60. Damian Pawłowski), Adrian Benedyczak (85. Michał Graczyk), Sebastian Kowalczyk, Patryk Paczuk

Żółte kartki: Robert Tunkiewicz, Błażej Ciesieslki, Rafał Jankowski, Mateusz Gawlik, Patryk Palat (KKS Kalisz), Sebastian Kowalczyk (Pogoń II Szczecin)
Czerwona kartka: Błażej Ciesielski (34. min, druga żółta)
Widzów: 1200