Twierdza Wronki

Trzeciej porażki na stadionie we Wronkach doznali dzisiaj nasi piłkarze. Podopieczni Piotra Morawskiego przegrali z rezerwami Lecha Poznań 0:4.

Kaliszanie jeszcze we Wronkach nie wygrali, jednak patrząc na bardzo udany start rundy wiosennej na stadion byłej ekstraklasowej Amici wybierali się pełni optymizmu. Ten optymizm zaczęła potęgować gra Kakakesiaków w pierwszej połowie, którzy narzucili młodym rywalom swój styl gry i byli zdecydowanie lepszą drużyną. Najbliżej pokonania bramkarza gospodarzy był Tomasz Kowalski, jednak Bartosz Mrozek dobrze zbił piłkę na rzut rożny.

Ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co stało się w drugiej odsłonie tego pojedynku. To młodzi gracze Kolejorza zaczęli dochodzić do głosu i bezlitośnie wykorzystywać błędy kaliszan. Jako pierwszy receptę na pokonanie Oskara Pogorzelca znalazł w 58. minucie Kacper Friska. Zanim Kakaesiacy otrząsnęli się po stracie gola na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Hubert Sobol. Kaliszanie starali się zdobyć kontaktowego gola jednak narażeni na kontry stracili kolejną bramkę. Mrozek dalekim podaniem wznowił grę a Sobol bez zastanowienia huknął tak, że Oskar Pogorzelec nie mógł skutecznie zbić futbolówki. Wynik mecz w 88. minucie ustalił ukraiński napastnik Ołeksij Chobłenko.

Następny mecz ligowy kaliszanie rozegrają w niedzielę z GKS-em Przodkowo. Wcześniej, bo już w środę w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski zmierzą się z Jarotą Jarocin.

***

22. kolejka III ligi gr 2, 08.04.2018, godz. 12:00
Lech II Poznań – KKS Kalisz 4:0 (0:0)
1:0 Kacper Friska 58. min, 2:0 Hubert Sobol 63. min, 3:0 Hubert Sobol 80. min, 4:0 Oleksiy Khobalenko 88. min

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek – Maciej Orłowski, Thomas Rogne, Vernon De Marco Marlacchi, Kacper Friska (65. Łukasz Norkowski), Jakub Moder, Oleksiy Khobalenko, Tomasz Kaczmarek (80. Michał Skóraś), Michał Cywiński (59. Hubert Sobol), Filip Nawrocki, Jakub Serafin

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat, Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Tomasz Kowalski (69. Christian Nnamani), Dominik Domagalski (46. Michał Grzesiek), Tomasz Owczarek (72. Patryk Kieliba), Konrad Chojnacki, Łukasz Żegleń (69. Stayko Stoychev), Rafał Jankowski

Żółte kartki: Hubert Sobol, Tomasz Kaczmarek, Łukasz Norkowski (Lech II Poznań) oraz Konrad Chojnacki, Radosław Łepski, Rafał Jankowski (KKS Kalisz)