Wiedzy nigdy dość

Kolejna odsłona naszej partnerskiej współpracy z Legią Warszawa. Trenerzy Patryk Tomaszewski i Adrian Wawrzyniak uczestniczyli w zorganizowanym w Warszawie kongresie SCIENCE4FOOTBALL .   

Kongres odbył się w dniach 1-2 maja, a więc tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski, na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej. SCIENCE4FOOTBALL to najsilniej obsadzona w Polsce konferencja z udziałem krajowych i międzynarodowych ekspertów.
W gronie prelegentów nie zabrakło światowych autorytetów w swoich dziedzinach, m.in. dra Tima Gabbetta, konsultanta FC Barcelony, Realu Madryt czy Manchesteru United, praktyka Fransa Boscha, dietetyka Benfiki Lizbona Diogo Ferreiry, czy znanego ze współpracy
z Jurgenem Kloppem prof. dra Wolfganga Schöllhorna.

Tematyka kongresu skupiona była wokół czterech, najistotniejszych dla  współczesnych piłkarzy filarów: dietetyki, przygotowania motorycznego, prewencji i regeneracji oraz psychologii.

Warto również dodać, że tuż przed kongresem Patryk Tomaszewski wyjechał w roli asystenta trenerów na rozgrywany w Poznaniu turniej rocznika 2009, w którym brała także udział  reprezentacja warszawskiej Legii.

Ponadto w kwietniu, w ramach partnerskiej współpracy ze stołecznym klubem trzech zawodników naszego klubu z rocznika 2009 dołączyło do swoich rówieśników z Legii Warszawa i zagrało w Ogólnopolskim Festiwalu Piłkarskim dla dzieci, który odbył się
w Konstantynowie Łódzkim.