Mecz jak rollercoaster, ale z happy-endem!

W meczu 31. kolejki III ligi grupy 2, grający na własnym stadionie KKS Kalisz wygrywa z Unią Drobex Solec Kujawski 3:2. Spotkanie z przedostatnią drużyną tabeli nie było łatwe.

Wynik w 17. minucie otworzył Konrad Chojnacki strzelając bramkę dla „trójkolorowych”. Później, po faulu w polu karnym, sędzia podyktował „jedenastkę” dla drużyny gości. Z szansy skorzystał Jakub Kotarzewski i w 29. minucie było już 1:1. W 40. minucie Unia wykorzystała akcję i wyszła na prowadzenie z wynikiem 2:1. Piłkę do siatki gospodarzy skierował Michał Smolarczyk. W drugiej połowie istotna dla losu pojedynku była sytuacja, w której Damian Michalski, po ostrym faulu, otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Przez ponad 30 minut, KKS grał z przewagą jednego zawodnika. Wtedy ponownie na listę strzelców wpisał się Chojnacki i w 60. minucie na Stadionie Miejskim w Kaliszu było już 2:2. „Kropkę nad i” dodał w 66. minucie Rafał Jankowski strzelając bramkę na 3:2 dla kakesiaków. Taki wynik pozostał już do ostatniego gwizdka.

Po wszystkich meczach 31. kolejki, KKS Kalisz awansował na 5. miejsce z dorobkiem 57 punktów. Szósta drużyna w tabeli, Sokół Kleczew, traci do trójkolorowych punkt. Lech Poznań będący na czwartym miejscu, ma nad kakesiakami 3 punkty przewagi.

Oto zapis dźwiękowy pomeczowej konferencji prasowej, w której udział wzięli: Remigiusz Kuś, trener Unii Drobex Solec Kujawski oraz Piotr Morawski, szkoleniowiec KKS-u Kalisz:

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć wykonanych podczas meczu. Fotorelacja dostępna tutaj.

***

31. kolejka III ligi gr. 2, 31.05.2018r.

KKS Kalisz – Unia Drobex Solec Kujawski 3:2 (1:2)
1:0 Konrad Chojnacki 17. min, 1:1 Jakub Kotarzewski 29. min (k), 1:2 Michał Smolarczyk 40. min, 2:2 Konrad Chojnacki 60. min, 3:2 Rafał Jankowski 66. min.

Żółte kartki (KKS): Tunkiewicz, Chojnacki, Maciejewski.

Unia Drobex Solec Kujawski: Paweł Laskowski – Piotr Kaczkowski (64. min Norbert Czachorowski), Jakub Kotarzewski, Oliwer Moranowski (74. min Kamil Nytko), Dmytro Plakhtyr, Krystian Born, Michał Smolarczyk, Bartosz Śmietanko, Damian Michalski, Mateusz Płóciennik, Paweł Samsel.

KKS: Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski, Damian Matczak, Stayko Stoychev (74. min Patryk Kieliba), Christian Nnamani (64. min Łukasz Żegleń), Rafał Jankowski, Jakub Staszak (74. min Łukasz Maciejewski), Robert Tunkiewicz, Miłosz Matuszewski (45 min. Błażej Ciesielski), Patryk Palat, Konrad Chojnacki.