Młodzik Młodszy najlepszy w okręgu!

Po tym jak wygrali ligę okręgową w  grupie 1., w minioną sobotę nasi młodzicy młodsi wywalczyli też mistrzostwo okręgu kaliskiego. W meczu finałowym podopieczni Macieja Zaparta pokonali w rzutach karnych Ostrovię Ostrów Wielkopolski 2:1.

Jak na finałowy pojedynek przystało emocji nie brakowało. W regulaminowym czasie mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia, zakończył się bowiem bezbramkowym remisem. Koniecznym stało się więc przeprowadzenie serii rzutów karnych, a w tej górą byli „trójkolorowi”. Celnymi strzałami popisali się Marcel Młynarczyk i Kacper Filipowicz, a w bramce na wysokości zadania stanął Adam Wieczorek, który obronił dwa karne zawodników Ostrovii.

Wynik meczu cały czas pozostawał sprawą otwartą, ponieważ zarówno jedna jak i druga drużyna grała bardzo odważnie, starając się swoimi akcjami zagrozić przeciwnikowi. Oba zespoły stworzyły sobie okazje, które mogły skończyć się bramkami, a mimo to, po ostatnim gwizdku jasnym stało się, że konieczne będą karne. W tym elemencie okazaliśmy się skuteczniejsi i dlatego chciałbym wszystkim moim zawodnikom złożyć ogromne gratulacje i podziękowania. Za wysiłek, konsekwencję i zaangażowanie w dążeniu do zwycięstwa z tak wymagającym i silnym rywalem – podkreśla trener Maciej Zapart dodając – Myślę też, że nie byłoby tego sukcesu bez dobrej atmosfery panującej w drużynie, a także – co równie ważne – zaangażowania rodziców, którzy poświęcają swój czas i często podporządkowują własne obowiązki temu, by ci chłopcy mogli rozwijać swoją sportową pasję.

23 czerwca nasi młodzicy młodsi zagrają o mistrzostwo województwa wielkopolskiego.
W wielkim finale zmierzą się z mistrzami okręgów poznańskiego i konińskiego. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy Wale Matejki. Początek o godz. 11.00.

***

Finał I Kaliskiej Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego, 02.06.2018r.
KKS Kalisz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:0, karne: 2:1
Bramki dla KKS-u: Marcel Młynarczyk, Kacper Filipowicz.
KKS Kalisz: Adam Wieczorek – Jakub Urbaniak, Bartosz Chowański, Michał Janiszewski, Miłosz Zapart, Mateusz Wałęsa, Maciej Jaśkiewicz, Mateusz Śniegula, Marcel Pietrzak, Mikołaj Osiński, Jakub Michalski, Maksymilian Dal Canton, Mateusz Fingas, Kacper Filipowicz, Marcel Młynarczyk, Wiktor Plewa.