Brąz dla KKS-u!

Drużyna rocznika 2006 KKS-u Kalisz na trzecim miejscu Klubowych Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Najwyższą pozycję wywalczyła Akademia Piłkarska Reissa z Poznania, srebro zdobyło Oranje Konin.

Dzisiaj, na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2-4, odbyły się klubowe mistrzostwa WZPN młodzików młodszych, w których walczyły najlepsze drużyny z trzech okręgów. Strefę poznańską reprezentowała Akademia Piłkarska Reissa, konińską Oranje Konin natomiast kaliską, KKS Kalisz. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a jedna połowa trwała 18 minut.

Podczas turnieju nie brakowało emocji. Pierwsze spotkanie „trójkolorowych” to jednak w całości dominacja gości z Poznania i ich pewna wygrana. Do końca pierwszej połowy, APR prowadziła aż 5:0. W drugiej połowie, przyjezdnym udało się strzelić jeszcze jedną bramkę i pierwszy mecz mistrzostw zakończyliśmy przegraną 0:6. Najciekawiej było podczas drugiego spotkania, rozgrywanego z Oranje Konin. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Andrzejewski. Jego bramka w 9. minucie dała prowadzenie KKS-owi 1:0. Niestety później Stanisław Chojnacki, zawodnik drużyny gości, wyrównał na 1:1. Jeszcze jednak w pierwszej połowie, ponownie prowadzili kakaesiacy po strzale Mateusza Wałesy w 16. minucie. Taki wynik utrzymywał się dość długo. Niestety pod koniec spotkania, w 30. minucie, na wyrównanie gola strzelił Mateusz Olejniczak, zawodnik drużyny z Konina.

Z dwoma wygranymi i kompletem punktów, Akademia Piłkarska Reissa zajęła pierwsze miejsce. KKS oraz Oranje mieli po wszystkich meczach 1 punkt, ale lepszy bilans bramek srebro dał drużynie gości. „Trójkolorowi” zajęli 3. miejsce.

Klubowe Mistrzostwa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kat. D2 – rocznik 2006,
23.06.2018, 11:00
Stadion Miejski, ul. Wał Matejki 2-4, Kalisz

1) KKS KALISZ – AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA 0:6 (0:5)
Bramki: 0:1 8. min Kowalczyk, 0:2 9. min Kowalczyk, 0:3 10. min Kowalczyk, 0:4 12. min Węcławek, 0:5 16. min Kaczała, 0:6 32. min Roszak.

2) AKADEMIA REISSA POZNAŃ – ORANJE KONIN 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 2. min Powizy, 2:0 24. min Powizy.

3) KKS KALISZ – ORANJE KONIN 2:2 (2:1)
Bramki:
1:0 9. min Andrzejewski, 1:1 14. min Chojnacki, 2:1 16. min Wałęsa, 2:2 30. min Olejniczak