Juniorzy starsi w lidze wojewódzkiej

To pewne. W przyszłym sezonie nasi juniorzy starsi zagrają w I lidze wojewódzkiej. Udział zapewnili sobie wygranym barażem z Astrą Krotoszyn.

Wprawdzie drugie z barażowych spotkań nasi piłkarze przegrali na wyjeździe 0:2, ale spory zapas bramkowy wypracowany w meczu domowym, kiedy to pokonali rywali aż 6:0 zagwarantował wymarzony awans. Osiągnięcia pogratulował osobiście, podczas podsumowującego sezon, klubowego Dnia Piłkarza, prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński. A gratulować jest czego, bo sukces – jak podkreśla trener Grzegorz Jakubowski – nie przyszedł sam, lecz jest wynikiem ciężkiej, wielomiesięcznej pracy, zaangażowania i wytrwałości całego zespołu.

Kluczem do dobrych wyników była praca nad taktyką, a jej ogólnym założeniem dążenie do kontroli wszystkich zdarzeń na boisku. Przejawiało się to przede wszystkim w chęci posiadania piłki, a co za tym idzie zmniejszeniu liczby strat lub wysokim pressingiem. Bardzo pomogło w tym równe i świetnie przygotowane boisko na Majkowie. Ale poza aspektem czysto sportowym, równie ważna była atmosfera pracy w zespole i chęć rozwoju, które miały niebagatelny wpływ na wynik jaki osiągnęliśmy –  podsumowuje szkoleniowiec
KKS-u.

Tutaj możecie zapoznać się ze wszystkimi wynikami naszych juniorów starszych w sezonie 2017/2018.

A oto skład drużyny, zasługujący na wyróżnienie, bowiem to zawodnicy, którzy dotrwali do końca sezonu: Krystian Bednarek, Adam Chlebowski, Dawid Cichorek, Kuba Czarnecki, Dawid Dobrasiak, Mateusz Indraszczyk, Szymon Janczak, Michał Juszczak, Patryk Kawecki, Kamil Kordek, Igor Kossowski, Jakub Krysiak, Kewin Krysztofowicz, Wiktor Matysiak, Tomasz Pawłowski, Michał Poliński, Bartłomiej Trzciński, Bartłomiej Woźniakowski, Michał Zemfler.