Deszczowy remis. KKS po pierwszym sparingu.

Pierwszy sparing okresu przygotowawczego nasi seniorzy mają za sobą. W środowe popołudnie,
na stadionie przy Wale Matejki, zremisowali z LKS-em Gołuchów 1:1. Bramkę dla „trójkolorowych” zdobył Konrad Chojnacki.

W ślad za pierwszymi, po krótkiej, wakacyjnej przerwie, treningami przyszła pora na pierwszy sprawdzian
w warunkach meczowych. Sparing z gołuchowskim czwartoligowcem, rozegrany dokładnie miesiąc przed meczem rozpoczynającym nowy sezon ligowy, był dla trenera Piotra  Morawskiego doskonałą okazją, by przyjrzeć się zespołowi, zwłaszcza pod kątem zawodników, którzy mają dopiero dołączyć do jego składu.

Nadmiarem emocji i bramek, środowe spotkanie na pewno nie urzekło kibiców, którzy pojawili się na stadionie przy Wale Matejki, ale też nie taki był jego cel. Obu ekipom daleko jeszcze do pełni formy, bo to dopiero początek przygotowań do ligowych zmagań. Zadania nie ułatwiała też deszczowa aura, a co za tym idzie grząska murawa. Wraz z końcowym gwizdkiem, każda ze stron miała na koncie po jednym trafieniu. Gola dla gospodarzy, tuż przed przerwą, zdobył Konrad Chojnacki, wykorzystując dogranie Mateusza Stefaniaka. Goście wyrównali w 55. minucie, po rzucie karnym, który bezbłędnie wykonał napastnik LKS-u Krystian Benuszak.

Trener Piotr Morawski przetestował w środę kilku pretendujących do gry w „trójkolorowych” szeregach zawodników. Większości z nich fanom KKS-u nie trzeba szczególnie przedstawiać. Na środku obrony pojawił się doświadczony Łukasz Derbich, występujący tu jeszcze jako junior, a później także w sezonie 2014/2015, który piłkarskie szlify zdobywał też na boiskach ekstraklasy. Na pozycji atakujących ujrzeliśmy m.in. Joshuę Baloguna i Safiana Skupińskiego, również grających wcześniej w KKS-ie, podobnie jak powracający do bramki Adam Wasiluk.  Ten ostatni w środowym sparingu zamieniał się miejscem z Kamilem Kosutem. Z kolei na lewej flance pokazał się Kacper Majerz, reprezentujący ostatnio Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Kolejny sparingowy sprawdzian czeka kaliszan już w najbliższą sobotę. O godzinie 11.00, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej, podejmą trzecioligową Jarotę Jarocin.

***

KKS Kalisz – LKS Gołuchów 1:1 (1:0)
1:0 Konrad Chojnacki 45.min, 1:1 Krystian Benuszak 55.min (k).