Coraz mocniejsi

Dobre wrażenie pozostawiła dzisiaj po sobie drużyna Piotra Morawskiego. KKS Kalisz co prawda wygrał tylko jeden z dwóch meczów przeciwko T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki, ale na boisku zobaczyliśmy sporo jakości oraz solidnej gry. Pierwszy sparing drużyna „trójkolorowych” wygrała 2:0, kolejny natomiast zakończył się porażką 0:2.

W grze kontrolnej rozgrywanej o 12:00, mogliśmy zobaczyć skład, w którym doświadczonych zawodników, grających już w barwach kaliskiej drużyny, wspierali piłkarze testowani. Na boisku zaprezentowali się sportowcy grający na co dzień w II a nawet I lidze. W pierwszej połowie, gola dla KKS-u zdobył zawodnik testowany. W drugich 45 minutach natomiast, do bramki gości trafił Robert Tunkiewicz, który dobrze wykorzystał rzut wolny.

Drugie spotkanie było szansą dla młodych kakaesiaków, którzy dostali możliwość wykazania się przed trenerem Morawskim. Ten sparing jednak zakończył się porażką i to gracze z Aleksandrowa Łódzkiego wpisali się dwukrotnie na listę strzelców. Po 90 minutach było 0:2 dla drużyny gości.

Mimo wszystko, jest sporo powodów do radości, bo forma KKS-u Kalisz stabilizuje się a także widać pomysł na grę i waleczność samych zawodników – obecnych w kadrze oraz tych, którzy mają zostać pozyskani w ramach transferu. – Na dniach kwestie personalne mają zostać sfinalizowane i wszystko powinno się wyjaśnić, mówi Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego.