Wygrana z upałem i przeciwnikiem

Za nami ostatnie, domowe spotkanie sparingowe przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 III ligi grupy 2. KKS Kalisz pokonał ekipę Stali Brzeg 1:0. Jedyną bramkę zdobył, w 33. minucie, zawodnik testowany.

Mecz, mimo swojego towarzyskiego charakteru, nie należał do najłatwiejszych. Słońce oraz wysoka temperatura, sięgająca ponad 30 stopni Celsjusza, dała się we znaki piłkarzom. Gracze, oprócz samego przygotowania technicznego, mogli wykazać się niezłą wytrzymałością.

Spotkanie, od samego początku, obfitowało w okazje dla jednej i drugiej strony. Żadna z drużyn nie pokazała zdecydowanej dominacji. Do przełamania doszło jednak w 33. minucie. Obrona drużyny z Brzegu, grającej na co dzień w III lidze grupy 3, została pokonana strzałem autorstwa zawodnika testowanego. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Piotr Morawski, szkoleniowiec kakaesiaków, wymienił część składu na drugą połowę dając szansę innym graczom. Do zmiany doszło również między słupkami, gdzie grającego od pierwszego gwizdka Kamila Kosuta zmienił Adam Wasiluk. Przypomnijmy, że oboje pojawili się w kaliskiej ekipie w tym okienku transferowym i mecz ten był dla nich jednym z etapów rywalizacji o koszulkę z numerem „1”. Przez następne 45 minut, drużyna z Kalisza grała dość dobrze, nie popełniając żadnych większych błędów. Co prawda, bramkarz KKS-u miał kilka okazji do zaprezentowania się, ale piłka w rezultacie nie wpadała do siatki. Z biegiem czasu brakowało obu drużynom sił na murawie. Zbyt wolne powroty na swoje sekcje, rodziły szanse na zdobycie gola z kontry. Tak się jednak nie stało i w drugiej połowie, kibice na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu, bramki nie zobaczyli.

Cieszy wygrana, ale nie brakuje zagadnień do analizy. Widać, że kadra „trójkolorowych” przeszła w ostatnim czasie pewną rewolucję i brakuje jeszcze pełnego zgrania oraz zrozumienia pomiędzy zawodnikami. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Do samego startu ligowych zmagań, pozostaje jeszcze parę jednostek treningowych i ostatni test-mecz. Przeciwnikiem najbliższej gry kontrolnej będzie KS Kutno. Spotkanie odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku (sobota) o godzinie 15, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie.

Zdjęcia z meczu dostępne tutaj.

***

Sparing, 28.07.2018 11:00, Stadion Miejski ul. Łódzka 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – BTP Stal Brzeg 1:0 (1:0)
bramka: 33. min zawodnik testowany