Czwartoligowy prysznic. KKS przegrywa w Kutnie

Zimnym prysznicem zakończyła się ostatnia gra kontrolna Kakaesiaków. Podopieczni Piotra Morawskiego po dobrej pierwszej i beznadziejnej drugiej połowie przegrali z niżej notowanym KS-em Kutno 0:1.

Początek spotkania w Kutnie nie zapowiadał końcowej porażki. Kakaesiacy prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje, jednak nie mogli znaleźć recepty na ulokowanie piłki w bramce dobrze grających w defensywie gospodarzy. Najbliżej tego był Krzysztof Krysztofowicz, który w 20 minucie po dograniu Mateusza Żebrowskiego mocno huknął na krótki słupek, jednak piłkę na rzut rożny sparował Konrad Reszka. Do przerwy swoich okazji szukali jeszcze Łukasz Żegleń, Mateusz Żebrowski i Hubert Antkowiak, jednak piłka po ich uderzeniach mijała bramkę KS-u.

Poirytowani gospodarze od samego początku drugiej odsłony ruszyli do ataków i kilkukrotnie zagrozili wprowadzonemu po przerwie Kamilowi Kosutowi. Bramkarz KKS-u skapitulował w 58. minucie, kiedy fatalnie wyprowadzi piłkę zagrywając ją wprost pod nogi rywala, który wystawił ją Adrianowi Marciochowi. Ten – jak się później okazało strzelił jedynego tego dnia gola. Do końca meczu to miejscowi mieli przewagę, ale nie potrafili dobić wyżej notowanego oponenta.

Dla Kakaesiaków w ten upalny dzień był to bardzo zimny prysznic. Podobna dyspozycja jak  ta z drugiej połowy nie może przydarzyć im się za tydzień w Gnieźnie, gdzie to zainaugurują ligowe zmagania starciem z miejscowym Mieszko.

***

Sparing, 04.08.2018, godz. 13:30, Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Kutnie,
KS Kutno – KKS Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 Adrian Marcioch 58. min

KKS Kalisz: Adam Wasiluk (46. Kamil Kosut) – Patryk Palat, Marcin Lis (70. Mateusz Gawlik), Mateusz Żytko, Tomasz Owczarek (46. Jakub Staszak), Dominik Domagalski (70. Tomasz Owczarek), Mateusz Gawlik (46. Patryk Kieliba), Mateusz Żebrowski, Krzysztof Krysztofowicz (46. Mateusz Stefaniak), Łukasz Żegleń (70. Damian Warchoł), Hubert Antkowiak (70. Miłosz Matuszewski)

KS Kutno: Konrad Reszka (46. Paweł Sobczak) – Kamil Kobryń (75. Kamil Zagajewski), Maciej Kowalczyk, Bartosz Kaczor, Eryk Padzik – Dmitry Pietrow, Mariusz Jakubowski (46. Michał Cichacki), Artur Amroziński (46. Kamil Zagajewski), Adrian Marcioch, Kamil Wielgus (75. Krystian Górczyński)

Żółte kartki: Tomasz Owczarek (KKS Kalisz)

fot. Łukasz Stasiak | Panorama Kutna