Ostatni przystanek: Kutno

Okres przygotowawczy powoli dobiega końca. Już dziś o 13:30, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie, KKS Kalisz rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem ligowych zmagań w ramach nowego sezonu 2018/2019. Rywalem będzie drużyna z IV ligi grupy łódzkiej – KS Kutno.

Wyjazdowe spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie z różnych względów. Przede wszystkim jest to ostatni test-mecz podopiecznych Piotra Morawskiego przed startem III ligi. Dodatkowo zawodnicy pozyskani w ostatnich transferach, o których szerzej pisaliśmy w poprzednich artykułach, będą mieli okazję do potwierdzenia faktu, że należy im się miejsce w „trójkolorowej” kadrze. Za to szkoleniowiec KKS-u będzie chciał w jak największym stopniu przećwiczyć różne warianty taktyczne oraz sprawdzić, na ile drużyna tworzy już całość.

Zespół KS Kutno, dzisiejszy przeciwnik, w ostatnim sezonie IV ligi grupy łódzkiej, zajął 10. miejsce. Z 34 meczów, w 13 górą była ekipa Dominika Tomczaka i Pawła Klekowickiego. Ponadto 6 remisów i 15 porażek dało na koniec wynik 45 punktów. Drużyna z Kutna na swoim boisku jest bardzo groźna, bowiem w rozgrywkach 2017/2018 strzeliła u siebie najwięcej bramek ze wszystkich ligowych rywali – po 34 kolejkach licznik wskazał 62 trafienia.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy mecz pomiędzy KKS-em a KS Kutno. W ramach przygotowań do poprzedniego sezonu, ekipa z Kalisza również zmierzyła się z dzisiejszym oponentem. Wtedy górą, po bardzo zaciętym meczu, byli zawodnicy trenera Morawskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Podwójnie na listę strzelców wpisał się wówczas Rafał Jankowski a raz Miłosz Matuszewski.

Jakim rezultatem zakończy się ostatni, przedsezonowy sparing? Najświeższe informacje o meczu na portalu kkskalisz.pl i naszych portalach społecznościowych. Trzymajmy kciuki za kakaesiaków!

Fot. Michał Sobczak | FaktyKaliskie.pl