Z II ligi do KKS-u! Hubert Antkowiak graczem „trójkolorowych”

Z całą pewnością to jedno z największych wzmocnień ekipy Piotra Morawskiego. Wychowanek Jaroty Jarocin, grający ostatni sezon na boiskach II ligi, Hubert Antkowiak dołączył do drużyny KKS-u Kalisz!

21-latek, nominalnie grający na pozycji napastnika, swoją piłkarską karierę rozpoczynał jako zawodnik drużyn młodzieżowych Jaroty Jarocin. Wiosną 2013 roku zagrał jednak już swoje pierwsze spotkanie w kadrze seniorskiej. Debiutancką bramkę w zawodowych rozgrywkach, strzelił w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec 15 czerwca 2013 roku. Przez kolejne 4 sezony, Antkowiak dalej grał dla ekipy z Jarocina. Najlepsze dla tego zawodnika, w tym okresie, były rozgrywki 2016/2017, gdzie w 33 meczach strzelił 19 bramek. Po tak udanym sezonie, przyszedł czas na transfer. Napastnik podpisał trzyletni kontrakt z Miedzią Legnica, wtedy grającą jeszcze w I lidze.

W trakcie przygotowań do nowego sezonu podjęto jednak decyzję o wypożyczeniu młodego Antkowiaka do Warty Poznań. – Widzimy w nim potencjał na przyszłość, ale do rozwoju potrzebuje przede wszystkim regularnego grania. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że trafi na razie do II-ligowej Warty, gdzie ma większą szansę na regularną grę i zdobywanie doświadczenia. Będziemy stale monitorować jego rozwój, powiedział dla oficjalnego portalu klubu MKS Miedź Legnica Dominik Nowak, trener beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Po krótkim epizodzie w Poznaniu, zawodnik rundę wiosenną spędził w MKS-ie Kluczbork, gdzie strzelił 3 bramki. W sezonie 2017/2018, na boiskach II ligi, rozegrał łącznie 1609 minut w 26 meczach.

Do krajowych rozgrywek 2018/2019, napastnik od początku przygotowywał się razem z kakaesiakami. To, co pokazał na treningach oraz w grach kontrolnych spowodowało, że drużyna z Kalisza zdecydowała się na wypożyczenie tego zawodnika. Antkowiak, jako piłkarz „miedzianki”, podpisał więc kontakt z KKS-em Kalisz, gdzie w ramach wypożyczenia będzie grać przez rok.

Witamy Huberta w „trójkolorowej” rodzinie! Życzymy udanych spotkań oraz samych sukcesów w koszulce z herbem KKS-u na piersi.