Sokół napisał historię. Pierwsze zwycięstwo nad KKS-em

Pierwszej porażki w sezonie doznali w sobotę podopieczni Piotra Morawskiego. Kakaesiacy przegrali w Kleczewie po kapitalnym golu z rzutu wolnego autorstwa Tomasza Kowalczuka. Dodajmy, że było to pierwsze zwycięstwo drużyny z Kleczewa nad ekipą KKS-u Kalisz w historii ligowych zmagań.

Kakesiacy do Kleczewa przyjechali z dość dużym apetytem. W ostatnich dwóch meczach zdobyli zaledwie 2 z 6 możliwych punktów, i to w końcu z drużyną Sokoła, ekipa z Kalisza miała przerwać tę passę. Tym bardziej, że historia meczów z tym zespołem była korzystna dla zawodników z najstarszego miasta w Polsce, bo KKS Kalisz ani razu jeszcze nie przegrał z „biało-zielonymi”. Jak się okazało, los napisał zgoła inny scenariusz.

Pierwsza połowa pokazała wyrównaną, choć nieskuteczną grę obu ekip. „Trójkolorowi” starali się dominować w ataku, natomiast piłkarze Łukasza Cichosa zaprezentowali solidną grę w defensywie i nastawienie na kontrataki. Sędzia tego spotkania – Sebastian Pakuszewski, miał za to sporo roboty – ostra gra kaliskich piłkarzy zakończyła się pokazaniem aż trzech żółtych kartek w 45 minutach. Kibice bramki na Stadionie Miejskim w Kleczewie w tej części jednak nie ujrzeli.

Sytuacja ta zmieniła się w drugiej połowie, gdzie w 55. minucie arbiter podyktował faul dla gospodarzy po przewinieniu na Jakubie Antosiku. Do rzutu wolnego podszedł Tomasz Kowalczuk, który z około 20 metrów, pięknym strzałem blisko okienka, skierował piłkę do siatki Adama Wasiluka. Do końca meczu kakaesiacy próbowali jeszcze odegrać się i co najmniej wyrównać rezultat spotkania. Zabrakło jednak wykończenia, a ekipa z Kleczewa pokazywała dalej stabilną grę w obronie. Po 90 minutach, wynikiem 0:1, KKS Kalisz przegrał mecz z drużyną Sokoła.

Po trzech kolejkach III ligi grupy 2, podopieczni Piotra Morawskiego zajmują 15. miejsce z dorobkiem dwóch punktów. Kolejne spotkanie, także na wyjeździe, już w najbliższą niedzielę o 16:00. Rywalem będzie drużyna Jaroty Jarocin.

***

3. kolejka III ligi gr. 2., 18.08.2018, godz. 17:00, Stadion Miejski w Kleczewie, al. 600-lecia 21
Sokół Kleczew – KKS Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 Tomasz Kowalczuk 55. min

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak – Arkadiusz Widelski, Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek (87. Mateusz Majewski), Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (73. Jakub Dębowski), Jan Paczyński (62. Norbert Grzelak), Tomasz Koziorowski, Jakub Antosik (76. Wiktor Kacprzak)
Ławka rezerwowych: Hubert Świtalski, Kuba Młynarski, Patryk Olczyk
Trener: Łukasz Cichos

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Żytko, Marcin Lis, Tomasz Owczarek, Dominik Domagalski (73. Patryk Kieliba), Mateusz Gawlik, Mateusz Żebrowski (60. Krzysztof Krysztofowicz), Mateusz Stefaniak (59. Marcin Radzewicz), Damian Warchoł (66. Łukasz Żegleń), Hubert Antkowiak.
Ławka rezerwowych: Kamil Kosut, Jakub Staszak, Miłosz Matuszewski
Trener: Piotr Morawski

Sędziowie: Sebastian Pakuszewski oraz Grzegorz Górski, Jakub Bartlewski (KS ZPN Pomorski)
Żółte kartki: Mateusz Majewski, Sebastian Śmiałek (Sokół Kleczew) oraz Hubert Antkowiak, Dominik Domagalski, Patryk Palat, Mateusz Żytko, Krzysztof Krysztofowicz (KKS Kalisz)