Po zwycięstwo do Środy Wielkopolskiej

W Środzie Wielkopolskiej jak i w Kaliszu od początku sezonu głośno mówiło się o głównym celu jakim jest awans. Po pięciu kolejkach zarówno Polonia jak i KKS mają do lidera kolejno osiem i dziesięć punktów straty, a już w sobotę w meczu 6. kolejki 3 ligi gr. 2 oba zespoły spotkają się ze sobą.

Poloniści, których przed sezonem przejął doskonale znany z pracy w Błękitnych Stargard Krzysztof Kapuściński (min. awans do 1/2 Pucharu Polski) na inaugurację rozgrywek zremisowali z innym kandydatem do awansu – Bałtykiem Gdynia. W drugiej kolejce, również z Bałtykiem tylko tym z Koszalina wygrali już 6:0. Gdy wydawało się że średzka ekipa, w której szeregach jest min. Luis Henriquez wskoczyła na właściwe obroty na ziemie sprowadzili ją piłkarze Mieszko Gniezno, pewnie zwyciężając 3:0. Ostatnie dwa mecze polonistów to porażka w Starogardzie Gdańskim i wygrana nad Sokołem Kleczew.

Kakaesiacy dość pechowo przegrali ostatnie spotkanie z rezerwami Lecha Poznań i jak zgodnie powtarzają, w Środzie Wielkopolskiej nie widzą innego scenariusza niż zwycięstwo. Trzeba zauważyć, że mimo początku sezonu przewaga do liderującej Raduni Stężyca wynosi aż 10 punktów.

W ostatnim sezonie w Kaliszu obie drużyny mierzyły się dwukrotnie. Jesienią przy Wale Matejki goli nie zobaczyliśmy, jednak w rewanżu zdecydowanie musieliśmy uznać wyższość rywala.

Początek spotkania z Polonią Środa Wielkopolska zaplanowany jest na godzinę 16:00.