Czas odczarować Łódzką. W sobotę ze spadkowiczem.

Gwardia Koszalin po sezonie spędzonym na drugoligowych boiskach ponownie zawitała w szeregach trzeciej ligi gr. 2. W sobotę po raz pierwszy pojawią na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej.

Nasi sobotni oponenci bardzo ciężko weszli w nową-starą dla siebie rzeczywistość. W sześciu rozegranych spotkaniach zdobyli zaledwie cztery punkty na co złożył się remis z Bałtykiem Koszalin i zwycięstwo z Bałtykiem Gdynia. W poprzednią sobotę na własnym obiekcie podopieczni trenera Tadeusza Żakiety przegrali z Sokołem Kleczew 1:2 przez co spadli na 14. pozycję w ligowej tabeli. Na plus inaugurację sezonu może z pewnością zapisać Damian Drzewiecki. 23 letni pomocnik koszalińskiej ekipy zdobył w tych rozgrywkach już trzy gole i jest najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Nastroje w Kaliszu są zdecydowanie lepsze niż na początku sezonu. Ekipa pod wodzą trenera Dariusza Marca zdecydowanie odżyła, o czym przekonali się w poprzednim tygodniu poloniści z Środy Wielkopolskiej. – Do każdego rywala podchodzimy tak samo, bez względu na to jaką pozycję w tabeli zajmuje. Nikogo nie będziemy lekceważyć – mówi trener naszej drużyny.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 19:25. Bilety w cenach 5 i 10 zł zakupić można za pośrednictwem bilety.cotucotam.pl oraz w kasach stadionu, które otwarte zostaną o godzinie 18:00.