Nasi piłkarze na III Regionalnym Dniu Młodego Sportowca [wideo]

W Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Tęcza w podkaliskiej Wolicy odbył się wczoraj III Regionalny Dzień Sportowca. W zmaganiach udział wzięło kilkadziesiąt niepełnosprawnych dzieci z Kalisza i okolic a rozgrzewkę przeprowadzili piłkarze KKS-u Kalisz i szczypiorniści MKS-u Kalisz.

– Dzięki takim imprezom nasi podopieczni rozwijają się fizycznie, sportowo ale również integrują się z innymi dziećmi – cieszy się Agata Krotoszyńska, przewodnicząca Klubu Olimpiad Specjalnych w Wolicy.

Bardzo zadowoleni z wizyty byli również nasi piłkarze, którzy w składzie Marcin Lis, Kamil Kosut i Krzysztof Krysztofowicz nie tylko pomogli przy przeprowadzeniu rozgrzewki, ale również rozegrali mecz piłkarski z opiekunami CER Tęcza zakończony zwycięstwem niebiesko-biało-zielonych 5:4.

Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza w miejscowości Wolica pod Kaliszem to Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy utworzony w 2012 roku, który jest niepubliczną specjalistyczną placówką oświatową. Obowiązek szkolny może tu realizować ok. 60 uczniów w wieku 3-25 lat z głęboką niepełnosprawnością intelektualną lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi, czy z autyzmem.