Przełamać klątwę Pogoni

Rezerwy szczecińskiej Pogoni wybitnie nie leżą naszej drużynie. W cztereech ostatnich spotkaniach młodzi Portowcy zanotowali trzy zwycięstwa i jeden remis. W sobotę kaliszanie zamierzają odwrócić szalę na swoją korzyść i ze Szczecina wróćić z kolejnym ligowym zwycięstwem.

– Początek sezonu odcięliśmy grubą kreską – zgodnie zapewniają nasi piłkarze, którzy po dwóch ostatnich ligowych zwycięstwach jadą do Szczecina w roli murowanego faworyta. Dziwne, żeby było inaczej skoro młodzi szczecinianie w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zdobyli zaledwie punkt, notując przy tym wstydliwą porażkę z Mieszkiem Gniezno aż 1:7.

Piłkarze Pogoni na własnym obiekcie zdobyli jedyny dotąd punkt, kiedy to po golu w doliczonym czasie gry zremisowali z Bałtykiem Koszalin 2:2. Oprócz tego młodzi Portowcy napsuli sporo krwi faworytom ligi ulegając nieznacznie, bo 0:1 Raduni Stężyca, Kotwicy Kołobrzeg i Bałykowi Gdynia.

Kaliszanie do Szczecina wyruszą już jutro, a pierwszy gwizdek Kamila Waskowskiego rozbrzmi w sobotę o godzinie 11:00. Klubowa telewizja przeprowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia.