Porażka w Koninie

Bez punktów z Konina wrócili Juniorzy Starsi. Podopieczni Grzegorza Jakubowskiego przegrali z miejscowym Górnikiem 1:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla młodych zawodników z Kalisza. W 17 minucie zimną krew zachował Wiktor Matysiak i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Radość nie trwała jednak długo, bo po upływie zaledwie 120 sekund miejscowi doprowadzili do remisu. Decydujący cios gracze Górnika zadali na początku drugiej połowy, kiedy to Dawida Dobrasiaka zaskoczył Dominik Lewandowski.

Kaliszanie po ośmiu seriach gier plasują się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, mając 9 punktów straty do prowadzącej Polonii Leszno, ale dwa spotkania rozegrane mniej. W następnej kolejce niebiesko-biało-zieloni zmierza się ze Stalą Pleszew.