WF z KKS-em! Uczniowie z SP 11 gościli w Klubie

Uczniowie klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili dziś nasz Klub i odbyli zajęcia sportowe, które poprowadzili najbardziej doświadczeni w zespole seniorów Marcin Radzewicz i Mateusz Żytko.

Docelowo „WF z KKS-em” miał odbyć się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej, jednak ze względu na niekorzystne warunki pogodowe zostały przeniesione do hali Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Tam nasi zawodnicy podzielili klasę na dwie grupy i przeprowadzili zajęcia Wychowania Fizycznego z elementami piłki nożnej.

Dla dzieciaków możliwość treningu z takimi piłkarzami to nie lada gratka. Przypomnijmy, że Mateusz Żytko ma na swoim koncie 154 występy w Ekstraklasie, mistrzostwo Polski w barwach Zagłębia Lubin czy występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju, natomiast Marcin Radzewicz w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 188 razy, zdobył 11 goli, sięgnął po Puchar Polski oraz za kadencji Pawła Janasa bronił barw pierwszej reprezentacji .

Po wspólnych zajęciach uczniowie otrzymali bilety na mecz z Wierzycą Pelplin, Klubowe upominki oraz zostali zaproszeni na pizzę, którą zjedli w towarzystwie prezesa KKS-u Roberta Trzęsały oraz Marcina Radzewicza. Nie zabrakło pytań o piłkarską karierę Marcina czy popularnych ‚selfie’.

Chcecie, żebyśmy odwiedzili Twoją klasę? Poproś opiekuna/wychowawcę o kontakt mailowy: redakcja@kkskalisz.pl!

Obszerną galerię zdjęć zobaczyć można tutaj.