Derby bez publiczności. KKS jedzie do Konina

Przy pustych trybunach Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie rozegrane zostaną derby południowej Wielkopolski, w których KKS Kalisz zmierzy się z Górnikiem. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Po wielu dniach niepewności co do meczu obu drużyn ostatecznie zapadła decyzja, że odbędzie się on bez udziału publiczności na stadionie w Koninie. To efekt problemów finansowych Górnika, spowodowanych min. wyplata odszkodowań policjantom, którzy 27 marca 2010 roku ucierpieli podczas awantury na meczu Górnik Konin – Legia Chełmża.

Przechodząc jednak do aspektów czysto piłkarskich – a te w sobotę będą najważniejsze – kaliszan czeka niełatwa przeprawa. Górnik co prawda trapiony problemami fatalnie spisuje się tylko na wyjazdach. Tam nie zdobył jeszcze gola, jednak na swoim stadionie potrafił urwać punkty KP Starogard Gdański czy postraszyć innego faworyta ligi – Radunię Stężyca. Obecnie drużyna prowadzona przez byłego opiekuna KKS-u – Sławomira Suchomskiego zajmuje 12 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 8 punktów. Defensorzy KKS-u z pewnością muszą zwrócić uwagę na ukraińskiego napastnika Tarasa Jaworskiego, który w obecnej kampanii strzelił już trzy gole i jest najskuteczniejszym z górników.

Tak czy inaczej to niebiesko-biało-zieloni jadą do Konina w roli faworyta i niesieni kolejnymi zwycięstwami –  jak zgodnie zapowiadają – zrobią wszystko, żeby wrócić z kompletem punktów. Przymnijmy, że ekipa Dariusza Marca wygrała wszystkie ostatnie cztery ligowe spotkania pozostawiając w pokonanym polu Chemika Bydgoszcz, Pogoń II Szczecin, Gwardię Koszalin i Polonię Środa Wielkopolska.

Transmisja z Konina przeprowadzona zostanie za pośrednictwem serwisu Youtube, a oglądać ją będzie można min. na naszej stronie internetowej. Początek zaplanowany jest na godzinę 12:50, a okienko ze streamem odpowiednio wcześnie pojawi się na naszej witrynie.