Piłkarze z wizytą w Szkole Podstawowej nr 19

Nie lada gratka spotkała dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Kaliszu. Na lekcji Wychowania Fizycznego pojawili się reprezentanci naszego Klubu – Adam Wasiluk i Marcin Lis. Przejęli oni pałeczkę od nauczycieli Marty Szymanowskiej i Huberta Piaseckiego i poprowadzili 45. minutowe zajęcia.

Zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze. Nasi zawodnicy najpierw przeprowadzili rozgrzewkę ogólnorozwojową, następnie krótkie zajęcia z piłkami zakończoną meczem piłkarskim. Po wszystkim młodzież otrzymała Klubowe szaliczki a także ulotkę promującą akcję #StopDopalaczom. – Takie akcje to dla nas czysta przyjemność. Mam nadzieję, że młodzież, którą odwiedzamy w szkołach i przedszkolach będzie częstym gościem na naszych meczach – mówi Marcin Lis,.

Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić dzisiaj uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19. Duży ukłon w kierunku dyrekcji placówki oraz nauczycieli WF-u, którzy doskonale przygotowali warunki do poprowadzenia lekcji. – powiedział Norbert Gałązka, który z ramienia Klubu koordynuje akcje wizytowania szkół i przedszkoli przez seniorów naszego zespołu.

Nasza Szkoła jest otwarta na współpracę z osobami i instytucjami, które popularyzują sport wśród młodzieży. Równie ważny dla naszej placówki jest profilaktyczny aspekt takiego typu spotkań, tym bardziej cieszę się , że KKS Kalisz odpowiedział na nasze zaproszenie – powiedziała Pani Dyrektor szkoły Sylwia Baranowska.

Jeżeli chcesz, żebyśmy odwiedzili Twoją placówkę publiczną prosimy o kontakt mailowy: redakcja@kkskalisz.pl lub telefoniczny: 570 693 813.